Kolejne wsparcie dla mieleckiego pogotowia [FOTO]

  • 04.06.2020, 11:44 (aktualizacja 30.06.2020, 17:42)
  • K. Radoń

Podziel się:

Oceń:

Kolejne wsparcie dla mieleckiego pogotowia [FOTO] Fot. Pogotowie Ratunkowe w Mielcu. Nowa aparatura już działa w karetce!
Sprzęt zakupiony dzięki wsparciu Lockheed Martin oraz Polskich Zakładów Lotniczych, trafił do karetek Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

Korporacja Lockheed Martin przekazała na rzecz Pogotowia 50 tys. dolarów, natomiast PZL Mielec 13 tys. zł. Dzięki tej pomocy udało się zakupić: defibrylator Lifepak15, defibrylator transportowy, respirator, dezynfektor oraz środki ochrony osobistej.

 

Żyjemy w bardzo trudnych czasach, takich, które wymagają od nas wzajemnej pomocy i zrozumienia. Polskie Zakłady Lotnicze nie ograniczają się tylko do produkcji, ale starają się też być dobrym obywatelem - powiedział Janusz Zakręcki, prezes PZL Mielec.

 

Dziś dziękujemy za niebagatelną sumę. Ta kwota została przekazana w celu zakupu urządzeń mających na celu ratowanie życia i zdrowia ludzkiego, dlatego sądzimy, że została wydana najlepiej jak tylko można - podsumował Grzegorz Gałuszka, dyrektor mieleckiego Pogotowia, dziękując za wsparcie.

 

Stanisław Lonczak, starosta Powiatu Mieleckiego, nie krył, że jest pod wrażeniem zaangażowania PZL Mielec i Lockheed Martin, które wykazały ogromną troskę o losy mieszkańców. - Darowizna przekłada się bezpośrednio na zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów, dlatego jesteśmy tak bardzo wdzięczni - akcentował.

Polskie Zakłady Lotnicze mocno wrosły w naszą społeczność, są bardzo istotnym pracodawcą na naszym rynku. Zawsze podkreślają jednak nie tylko swoją rolę i rangę ekonomiczną, ale i społeczną, co się potwierdziło po raz kolejny - dodał Andrzej Bryła, wicestarosta Powiatu Mieleckiego.

 

Myślę, że zakupiony sprzęt będzie służył państwu w walce z covid-19, ale i w ogóle wspierał codzienne zmagania o zdrowie pacjentów i to jest najważniejsze. Chciałbym podziękować wszystkim ratownikom medycznym, którzy są tu dziś z nami, ale i całej służbie zdrowia, bo jest na pierwszej linii frontu. Walczy często o nasze życie, a ja życzę wiele wytrwałości i zdrowia, a ratownikom także jak najmniejszej ilości wyjazdów, bo to też jest ważne - powiedział Janusz Zakręcki.

K. Radoń

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe