Film dla św. Jana Pawła II. Nagrany przez uczniów mieleckiej jedenastki

  • 01.06.2020, 13:30

Podziel się:

Oceń:

 Film dla św. Jana Pawła II. Nagrany przez uczniów mieleckiej jedenastki Fot. SP nr 11 w Mielcu. Uczniowie mieleckiej "jedenastki" z wielkim zaangażowaniem włączyli się w ciekawy projekt.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu oddali hołd św. Janowi Pawłowi II - Patronowi Szkoły, nagrywając dla niego film. Do tego niecodziennego wyzwania przyczyniła się setna rocznica urodzin świętego.

Uczniowie wykonali zdalnie kilka zadań. Jednym z nich było przygotowanie prezentacji multimedialnej przypominającej dzień nadania imienia patrona szkoły

Uczniowie podczas nauczania zdalnego ujawniali swe zdolności, recytując wiersze, śpiewając i grając piosenki.

„Miłość mi wszystko wyjaśniła” to utwór, który nagrały i przedstawiły uczennice klasy 8c i 7b.  Poprzez wypowiedziane wersy uświadomiły wszystkim, iż nasz Papież był niezwykłym człowiekiem, posiadającym największy dar – miłości. 

Zespół instrumentalno-muzyczny „Triole” również zachwycił swoją grą na instrumentach oraz wokalem. Nie byłoby projektu o patronie bez jego ulubionej „Barki”. To właśnie uczniowie zagrali i zaśpiewali ulubioną piosenkę Papieża.

Kolejnym utworem muzycznym dedykowanym patronowi Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu była piosenka w wykonaniu uczennic klasy 8c „Zostań z nami”.

 Melodie o górskich okolicach  w wykonaniu uczniów z mieleckiej 11 w piosence  „Wadowice” na pewno pozostaną na długo w pamięci odbiorców tego utworu.

- Zostajemy w domu, nie marudzimy, recytujemy, śpiewamy, gramy na instrumentach muzycznych, czytamy książki, zachwycamy się poezją i uczymy zdalnie, jesteśmy odpowiedzialni i namawiamy do tego innych, przecież wszyscy z nas posiadają „smykałkę artystyczną, każdemu coś w duszy gra” – mówi jedna z uczennic klasy 8c SP 11 w Mielcu. 

Przedstawiając w sposób wizualny nasze zaangażowanie w realizacji projektu, pragniemy w ten sposób trafić do dzieci i młodzieży w Polsce, by w tych trudnych czasach nie czuli presji samotności domowej, ale radość płynąca z ich serca, która emanuje piosenką, wierszem, gestem, słowem - mówią organizatorzy akcji

Koordynatorami projektu są Ewa Gola i Magdalena Rumak-Markowska.


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe