Prymicje ks. Stachnika w Mielcu [FOTO]

  • 01.06.2020, 10:05 (aktualizacja 01.06.2020, 12:17)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Prymicje ks. Stachnika w Mielcu [FOTO] Fot. FB Parafia Trójcy Przenajświętszej Ksiądz Grzegorz Stachnik powrócił do rodzinnej parafii.
W sobotę, 30 maja, ksiądz biskup Andrzej Jeż w kościele bł. Karoliny w Tarnowie wyświęcił dwudziestu nowych kapłanów. Wśród nich był również ks. Grzegorz Stachnik z Mielca

W homilii biskup tarnowski Andrzej Jeż mówił neoprezbiterom, by byli blisko ludzi. Jak podkreślił, dobry pasterz nie myśli o sobie.

 - Hymn o miłości z 1 Listu do Koryntian wylicza istotne cechy, którymi powinna być ozdobiona także miłość pasterska; to dobroć i poświęcenie, odpowiedzialność i ofiarność, mądrość i roztropność, umiłowanie prawdy i męstwo, cierpliwość i umiejętność przebaczania, miłosierdzie i wielkoduszność. Święty Jan Paweł II w jednej z homilii do kapłanów mówił, że miłość pasterska określa nasz sposób myślenia i działania, nasz sposób odnoszenia się do ludzi i jest dla nas miłością szczególnie wymagającą - dodał.

W niedzielę, 30 maja, neoprezbiterzy odprawiali msze św. prymicyjne w swoich rodzinnych parafiach. W przypadku ks. Stachnika jest to parafia Trójcy Przenajświętszej w Mielcu.

MW

Zdjęcia (17)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe