Mielec. W parku oborskich pojawiły się ciekawe budki dla owadów

  • 30.05.2020, 20:07
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Mielec. W parku oborskich pojawiły się ciekawe budki dla owadów
W mieleckim Parku Oborskich, pojawiły się małe budki dla owadów. Mielec jest kolejnym miejscem, gdzie pojawiły się domki, które służą ochronie owadów, bez których nasz ekosystem byłby zagrożony. To projekt Mieleckiego Uniwersytetu Dzieci, który działa przy SCK w Mielcu.

Skąd wziął się pomysł zainstalowania tych owadzich hotelików? Jego autorem jest prof. Kazimierz Wiech z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, wielki znawca i miłośnik owadów, który podczas wielu wykładów na forum naszego Mieleckiego Uniwersytetu Dziecięcego, przybliżał naszym studentom świat owadów i ich wielki wpływ na nasze życie. A ponieważ Pan Profesor posługiwał się bezspornymi argumentami, szybko przekonał studentów MUD, aby powstały w Mielcu owadzie enklawy, które mają zainspirować nas do innego, bardziej troskliwego myślenia o świecie przyrody.


Budki dla owadów sfinansował Mielecki Uniwersytet Dziecięcy prowadzony przy Samorządowym Centrum Kultury. 

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe