Gmina Czermin rozbuduje Stację Uzdatniania Wody w Trzcianie

  • 30.05.2020, 19:48

Podziel się:

Oceń:

Gmina Czermin rozbuduje Stację Uzdatniania Wody w Trzcianie Fot. UG Czermin Wójt gminy Czermin Sławomir Sidur (z prawej) wraz ze skarbnikiem gminy Sławomirem Orłowskim podpisali stosowną umowę.
Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu Stacja Uzdatniania Wody w Trzcianie przejdzie gruntowną modernizację. Aby zapewnić mieszkańcom gminy jak najlepszą jakość wody będzie przebudowana i rozbudowana. Ma być także mniej awarii.

18 maja wójt gminy Czermin Sławomir Sidur wraz ze skarbnikiem gminy Sławomirem Orłowskim w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie podpisali umowę na dofinansowanie zadania pn. "Przebudowa z rozbudową układu uzdatniania wody wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną stacji uzdatniania wody w miejscowości Trzciana", realizowanego z funduszy unijnych.

Przedmiotem projektu jest wykonanie robót budowlanych obejmujących modernizację Stacji Uzdatniania Wody i ujęcia wody w miejscowości Trzciana. Głównym celem projektu jest poprawa gospodarki wodnej na terenie gminy Czermin.

Pozostałe cele projektu: 

- Podniesienie standardu życia mieszkańców gminy a także pośrednio miejscowości na terenie których realizowany będzie projekt
- Ochrona wód gruntowych 
- Poprawa zabezpieczenia przeciwpożarowego terenu objętego inwestycją
- Zwiększenie atrakcyjności gospodarczej, turystycznej i osadniczej terenów gminy
- Poprawa jakości usług związanych z gospodarką wodną 
- Zmniejszenie liczby awarii
- Poprawa warunków i bezpieczeństwa pracy pracowników Stacji Uzdatniania Wody
- Zmniejszenie kosztów jednostkowych gospodarki wodnej
- Wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców 

Wartość całego projektu obejmującego roboty budowlane, opracowanie studium wykonalności oraz usługę nadzoru inwestorskiego wynosi prawie 2 miliony złotych. Dofinansowanie z Funduszy Unijnych wynosi ponad 1,3 miliona złotych, co stanowi 85% kosztów kwalifikowanych.


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe