Z PODKARPACIA. 37-latka sprzedawała alkohol niewiadomego pochodzenia

  • 29.05.2020, 18:05 (aktualizacja 29.05.2020, 21:39)
  • KR

Podziel się:

Oceń:

Z PODKARPACIA. 37-latka sprzedawała alkohol niewiadomego pochodzenia fot. K. Radoń 37-latka została zatrzymana przez policjantów na gorącym uczynku, kiedy oferowała alkohol do sprzedaży.
37-letnia kobieta kupowała spirytus niewiadomego pochodzenia, rozcieńczała go i sprzedawała po okazyjnej cenie. Została zatrzymana na gorącym uczynku przez policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą. Funkcjonariusze zabezpieczyli 42 litry nielegalnego alkoholu, a także papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą komendy w Przemyślu, zatrzymali 37-letnią mieszkankę Przemyśla. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kobieta nie tylko trudniła się sprzedażą papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej, ale także w miejscu swojego zamieszkania prowadziła nielegalną rozlewnię alkoholu.

Mieszkanka Przemyśla kupowała spirytus niewiadomego pochodzenia, następnie rozcieńczała go i rozlewała do butelek o pojemności 0,3 litra. Tak przygotowany specyfik sprzedawała po niskiej cenie, na terenie miasta.

37-latka została zatrzymana przez policjantów na gorącym uczynku, kiedy oferowała alkohol do sprzedaży. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 42 litry alkoholu oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Z zabezpieczonego spirytusu, po rozcieńczeniu, można uzyskać ponad 100 litrów nielegalnego alkoholu. Szacunkowa wartość, to około 3 tys. złotych.

Jeszcze tego samego dnia 37-latka usłyszała zarzuty. Kobieta poniesie odpowiedzialność za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz rozlewanie i wprowadzanie do obrotu nielegalnego alkoholu.

Ostrzegamy przed kupowaniem alkoholu niewiadomego pochodzenia. Nielegalne wyroby alkoholowe mogą być produkowane z alkoholu technicznego, który skażany jest środkami chemicznymi. Pamiętajmy, że taki roztwór nie jest przeznaczony do  konsumpcji, a wyłącznie do celów technicznych!

KR

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe