Borowa otrzymała wsparcie na renowację zbiornika wodnego. W rewanżu wójt wręczył marszałkowi bociana

  • 29.05.2020, 16:46 (aktualizacja 29.05.2020, 17:47)
  • JT

Podziel się:

Oceń:

Borowa otrzymała wsparcie  na renowację zbiornika wodnego. W rewanżu wójt wręczył marszałkowi bociana Fot.Urząd Marszałkowski Gmina Borowa otrzymała od Urzędu Marszałkowskiego wsparcie na renowację zbiornika wodnego. W rewanżu wójt wręczył marszałkowi bociana.
Trzy podkarpackie gminy, które otrzymały wsparcie na budowę i renowację zbiorników wodnych służących małej retencji, podpisały 29 maja w urzędzie marszałkowskim umowy na dofinansowanie. Wśród nich jest gmina Borowa z powiatu mieleckiego.

W 2020 roku podkarpackie gminy i powiaty mogły po raz pierwszy skorzystać z dofinansowania z budżetu województwa podkarpackiego na budowę i renowację zbiorników wodnych służących małej retencji. Z tej możliwości skorzystały trzy gminy: Gać, Chłopice i Borowa. Łączny koszt planowanych inwestycji wynosi ponad 305 tys. złotych. Zarząd województwa postanowił sfinansować w całości koszty wszystkich inwestycji, zwalniając tym samym gminy z obowiązku wniesienia wkładu własnego. W imieniu zarządu województwa podpisy złożyli marszałek Władysław Ortyl i wicemarszałek Piotr Pilch.

- Staramy się wspierać finansowo gminy, które decydują się na budowę czy renowację zbiorników małej retencji, gdyż takie inwestycje są niezwykle ważne dla rozwoju naszych małych wspólnot, a tym samym całego regionu, w kontekście gospodarowania zasobami wodnymipowiedział marszałek Władysław Ortyl.

- W obliczu suszy, która każdego roku staje się coraz większym problemem i wyzwaniem, musimy wspólnie podejmować skuteczne działania, które zminimalizują skutki zmian klimatu i związany z tym niedobór wody. Jest to szczególnie ważne na obszarach rolniczych - dodał wicemarszałek Piotr Pilch.

- Nasz zbiornik znajduje się w bardzo ładnym otoczeniu. Przede wszystkim konieczne jest jego odmulenie. Dzięki wsparciu z urzędu marszałkowskiego powstanie wspaniałe miejsce w naszej gminiestwierdził z kolei Stanisław Mieszkowski, wójt Borowej, który w rewanżu przywiózł gminną maskotkę… bociana.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>>>Uwaga rodzice! Są jeszcze wolne miejsca w mieleckich przedszkolach

>>>Z REGIONU: Kompletnie pijana matka zajmowała się synkiem

>>>Mielecki szpital otrzymał darowiznę. Za pieniądze kupi urządzenie do wykonywania testów na koronawirusa

>>>Natalia Tylutka wśród najlepszej jedenastki w Polsce

>>>Po ubiegłorocznych kontrowersjach nadal nie będzie zmian w Mieleckim Budżecie Obywatelskim

JT

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe