30 lat temu... - wybraliśmy w ramach wolnych wyborów Radę Miasta Mielca [VIDEO]

  • 28.05.2020, 13:03 (aktualizacja 28.05.2020, 14:47)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

30 lat temu... - wybraliśmy w ramach wolnych wyborów Radę Miasta Mielca [VIDEO] fot. Urząd Miejski w Mielcu Pierwsze obrady Rady Miasta po wolnych wyborach w 1990 roku.
Dokładnie dziś (27 maja 2020 roku) mija trzydziesta rocznica pierwszych wolnych wyborów do rad gmin, które doprowadziły do odrodzenia w naszym kraju samorządu terytorialnego.

Dorobek 30-lecia mieleckiej samorządności to praca zbiorowa prezydentów Mielca, radnych wszystkich kadencji, urzędników i wszystkich mieszkańców, którzy przez minione trzy dekady zmienili Mielec. 

- Obchodzona w dniu 27 maja rocznica jest okazją do podziękowań wszystkim, którzy w minionych latach  dołożyli swoją „cegiełkę” do budowy naszej małej ojczyzny jaką jest Mielec - czytamy w komunikacie mieleckiego magistratu

Na początku lat 90-tych priorytetem dla Mielca było zbudowanie struktur zarządzania samodzielnością Gminy – samorządem i  pokonanie ogromnego bezrobocia po upadku WSK-PZL Mielec – wyrwanie miasta z zapaści gospodarczej i społecznej.

ZOBACZ jeszcze: "Mielczanie zdali egzamin" - Władysław Bieniek o 30-leciu samorządu i wolnych wyborach

To uchwała Rady Miejskiej o zwolnieniu z podatków od nieruchomości obszaru  przemysłowego Mielca była jednym z filarów utworzenia Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To zbudowane tu firmy stały się źródłem utrzymania i bezpieczeństwa bytowego dla tysięcy mieszkańców regionu mieleckiego. Jednocześnie  po otwarciu granic na świat, wszyscy oczekiwali nadrobienia opóźnień cywilizacyjnych i zdecydowanej poprawy warunków życiowych - głosi komunikat miasta.

Równolegle do tworzenia warunków dla powstawania nowych miejsc pracy zmieniała się infrastruktura miejska.  Przykładów na to jest wiele: oddanie do użytku stacji uzdatniania wody pitnej, poprawa układu komunikacyjnego, remonty dróg i chodników, budowa nowych ulic wyprowadzających ciężki transport z centrum miasta, budowa nowoczesnej oczyszczalni ścieków, modernizacja wszystkich placówek oświatowych, przedszkolnych, żłobków, budowa bazy sportowo – rekreacyjnej , ścieżki rowerowe, odbudowanie działalności kulturalnej.

 

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe