Święcenia diakonów w diecezji tarnowskiej. Wśród nich mielczanin

  • 24.05.2020, 11:13 (aktualizacja 24.05.2020, 17:51)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Święcenia diakonów w diecezji tarnowskiej. Wśród nich mielczanin Fot. Diecezja Tarnów
W sobotę 23 maja w kościele parafialnym Świętej Trójcy w Łęgu Tarnowskim grono 7 alumnów z rąk księdza biskupa Stanisława Salaterskiego otrzymało święcenia diakonatu. W tym samym czasie w sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej bp Leszek Leszkiewicz udzielił święceń drugiej grupie - ośmiu klerykom. W sumie święcenia diakonatu przyjęło 15 alumnów tarnowskiego seminarium.

Kandydaci do diakonatu poprzez dar święceń wchodzą w szeregi duchowieństwa Kościoła. Jednocześnie młodzi kandydaci do kapłaństwa składają Bogu zobowiązania do celibatu, czyli do bezżeństwa i doskonałej czystości, zobowiązania do posłuszeństwa władzy kościelnej oraz zobowiązania do modlitwy brewiarzowej.

Diakoni, którzy przyjęli święcenia są wychowankami tarnowskiego Wyższego Seminarium Duchownego, a pochodzą z następujących parafii: Drwinia, Nowa Jastrząbka, Bolesław, Czarny Potok, Brzeźnica k.Bochni, Poręba Spytkowska, Łęg Tarnowski, Jodłowa, Trójcy Przenajświętszej w Mielcu, Siedliska Bobowskie, Lubzina, Czermin, Krzyża Świętego w Dębicy i Limanowa.

Z parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu pochodzi diakon Mateusz Czachor.

W uroczystości święceń wzięli udział przełożeni i profesorzy tarnowskiego seminarium z księdzem rektorem Jackiem Soprychem na czele, alumni, kapłani i najbliższa rodzina diakonów. Wzorem kapłańskiej posługi dla nich jest bł. ks. Michał Sopoćko, patron wspólnoty rocznikowej.
 

CO JESZCZE NA PORTALU?

>>>Tragiczny wypadek w Jamach. Nie żyje 16-letni rowerzysta

>>>Bestialstwo! Pies przywiązany linką do drzewa [FOTO]

>>>Patrycja z powiatu mieleckiego zwyciężczynią teleturnieju!

>>>Awaryjne lądowanie samolotu na lotnisku w Mielcu

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe