Większość mieleckich uczniów nie wróci od poniedziałku do szkół. Czego obawiają się rodzice?

  • 23.05.2020, 11:07 (aktualizacja 25.05.2020, 09:09)

Podziel się:

Oceń:

Większość mieleckich uczniów nie wróci od poniedziałku do szkół. Czego obawiają się rodzice? Fot. UM w Mielcu. Mieleckie szkoły są już gotowe na przyjęcie uczniów w czasie epidemii.
384 uczniów, zgłoszonych przez rodziców z klas I-III wróci od poniedziałku (25 maja) do szkół podstawowych w Mielcu. Mieleckie placówki są już gotowe na przyjęcie dzieci. Uczniowie, którzy pozostaną jednak w domach, wciąż mogą liczyć na nauczanie zdalne oraz realizację podstawy programowej.

Od 25 maja przywrócone zostają zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami dydaktycznymi dla zgłoszonych wcześniej uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Do klas I-III w szkołach podstawowych na terenie Mielca uczęszcza 1649 uczniów, a do szkół od poniedziałku pójdzie 384 uczniów, co stanowi zaledwie ponad 23 proc.

Większość z nas chce szybkiego powrotu do normalności, a jednak rodzice boją się posyłać swoje dzieci do szkół. Czy boją się zakażenia koronawirusem? Czy stwierdzili, że powrót na kilkanaście ostatnich dni nauki w tym roku szkolnym już nie ma sensu?

W trosce o bezpieczeństwo uczniów jak i pracowników placówek edukacyjnych wszystkie szkoły zostały zabezpieczone przez Urząd Miejski w Mielcu w odpowiedni sprzęt ochronny, w tym maseczki, przyłbice, środki do dezynfekcji.

CO JESZCZE NA PORTALU:

>>>Bestialstwo! Pies przywiązany linką do drzewa [FOTO]

>>>Zakłócał mszę, wyzywał księży, znieważył policjantów

>>>MIELEC: Poszukiwani dyrektorzy dwóch przedszkoli i szkoły podstawowej


 

Placówki dostosowały się do wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, usuwając z pomieszczeń przedmioty trudne do dezynfekcji. Dyrekcja każdej ze szkół przygotowała też wewnętrzne procedury bezpieczeństwa, które zostały skierowane do zaopiniowania przez sanepid, a także przekazane uczniom i rodzicom.

Zastępca prezydenta Mielca Adriana Miłoś oraz naczelnik Wydziału Edukacji Mirosław Kapinos podczas piątkowej (22 maja) wideokonferencji, w której uczestniczyli dyrektorowie miejskich szkół podstawowych, omówili wszystkie najważniejsze aspekty organizacyjne przed poniedziałkowym pierwszym dzwonkiem.

Mieleckie placówki są już gotowe na przyjęcie uczniów i od poniedziałku wznowią pracę w trybie stacjonarnym. Uczniowie, którzy pozostaną jednak w domach, wciąż mogą liczyć na nauczanie zdalne oraz realizację podstawy programowej.


Umożliwienie zajęć opiekuńczych w klasach I-III szkoły podstawowej to wyjście naprzeciw oczekiwaniom tych rodziców, którzy chcieliby wrócić do pracy. Po otwarciu od 11 maja przedszkoli oraz żłobków, to kolejny krok w stronę stopniowego powrotu do stacjonarnego funkcjonowania edukacji.

- Od poniedziałku 25 maja do szkół podstawowych w Mielcu pójdzie 384 uczniów, którzy zostali wcześniej zgłoszeni przez rodziców. Zajęcia rewalidacyjne prowadzone są nieprzerwanie, w zależności od decyzji rodzica – w sposób stacjonarny lub zdalny. Rusza także praca stołówek szkolnych, uczniowie uczęszczający do szkół mogą zatem korzystać ze szkolnych posiłków - informuje Urząd Miasta.

Warto również podkreślić, że od poniedziałku uczniowie klas VIII oraz maturalnych mogą uczestniczyć w konsultacjach indywidualnych lub w małych grupach. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb uczniów, a także warunków pracy szkoły. Ich harmonogram i organizację ustali dyrektor szkoły w porozumieniu z nauczycielami. Z kolei od 1 czerwca możliwość takich konsultacji z nauczycielami będą mieli uczniowie pozostałych klas.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronach internetowych szkół.

 

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe