Zajmujesz się przemysłem drzewnym? Zapłacisz więcej!

  • 10.12.2016, 05:01
  • SzB
Podziel się:
Oceń:
Zajmujesz się przemysłem drzewnym? Zapłacisz więcej! Pixabay.com
Podczas ostatniej sesji rady miasta 28 listopada radni ustalili maksymalną stawkę podatku dla firm, które na terenie Mielca prowadzą działalność w zakresie produkcji płyt fornirowych i płyt wykonywanych na bazie drewna.

Radni przyjęli maksymalną wysokość stawki podatku od nieruchomości dla firm prowadzących działalność produkcyjną na bazie drewna. Od nowego roku stawka dla gruntów firm związanych z przemysłem drzewnym będzie wynosić 89 gr od 1 m2. To stawka maksymalna, którą dopuszczają przepisy. - Zaplanowaliśmy skutek finansowy około 420 tys. złotych rocznie. W skali roku może nie jest to duża kwota, ale w perspektywie kilku lat do miejskiej kasy wpłynie ponad 1 mln złotych. Radni pytali się nas, dlaczego właśnie taki podatek wprowadzamy. Działania na rzecz ochrony środowiska kosztują. Potrzebujemy dodatkowych środków na prowadzenia analiz zarówno powietrza, jak i wód gruntowych - powiedział nam Jan Myśliwiec, pierwszy wiceprezydent Mielca.

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.