Gdzie wyrzucić zużytą maseczkę? Podpowiadamy

  • 19.05.2020, 08:18
  • JT

Podziel się:

Oceń:

Gdzie wyrzucić zużytą maseczkę? Podpowiadamy Fot. Archiwum Zużyte maseczki możemy wyrzucić zwyczajnie do kosza na odpady zmieszane.
Od miesiąca mamy obowiązek nosić w miejscach publicznych maseczki na twarz. Maseczki te w naturalny sposób zużywają się i wielu z nas nie wie co później z nimi zrobić, gdzie je wyrzucić? Podpowiadamy.

W Polsce już kilka tygodni temu Ministerstwo Klimatu wydało wytyczne, w których stwierdziło, że odpady komunalne z miejsc objętych kwarantanną, w tym maseczki i rękawiczki należy traktować jak zwykłe odpady komunalne.

Teraz potwierdziła to Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), która stwierdziła, że używane przez nas maseczki nie stanowią zagrożenia dla otoczenia.

Co więc z nimi robić po zużyciu się? Bez obawy możemy je wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane, tego w kolorze szarym. Jedyna rada, wcześniej warto je włożyć do oddzielnego, foliowego woreczka.

JT

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
EDI
EDI 25.05.2020, 00:57
PRZEZ ILE JESZCZE W MIELCU BĘDZIEMY CHODZIĆ W TYCH MASECZKACH PRZECIEŻ ZARÓWNO MŁODZI JAK I STARSI CHODZĄ CAŁYMI STADAMI BEZ MASECZEK TYLKO PATRZEĆ KIEDY TU BĘDZIE CENTRUM KORONAWIRUSA NA ULICY KOŚCIUSZKI W MIELCU W LODZIARNI BYŁO DZISIAJ ZE TRZYDZIEŚCI OSÓB PRZECHODZIŁAM TAMTĘDY NIKT NIE MAŁ MASECZEK WSIADŁAM DO KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ DWIE STARSZE PANIE BEZ MASECZEK DOCINAŁY MI PRZEZ CZTERY PRZYSTANKI JAKM TO TRZEBA BYĆ GŁUPIM ŻEBY NOSĆ MASECZKĘ JESZCZE KRZYCZAŁY ŻE LEKARZE W MIELCU NAMAWIAJĄ ZEBY NIE NOSIĆ MASECZEK BO TOGROZI GRZYBICĄ PŁÓC ZE WZGLĘDU NA ICH WIEK ZGNOROWAŁAM TO CO ONE MÓWIŁY ALE DLACZEGO JEST NAKAZYWANE NOSZENIE MASECZEK JEŚLI KTOŚ MA BYĆ PONIŻANY ZE WZGLĘDU NA TO ŻE STOSUJE SIĘ DO ZALECEŃ TO JEST NIESPRAWIEDLIWE NIE SZKODA MI TYCH OSÓB KTÓRE CHODZĄ BEZ MASECZEK GDYBY ZACHOROWAŁY MNIEJ BY BYŁO TAKICH CO MYŚLĄ ŻE SĄ NAJMĄDRZEJSI ALE GORSZE JEST TO ŻE MOGĄ KOGOŚ ZARAZIĆ Z OTOCZENA

Pozostałe