Tygodnik Regionalny KORSO nr 20/2020

  • 19.05.2020, 00:40 (aktualizacja 26.05.2020, 15:16)
  • Red.

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 20/2020
Ostatnim dyrektorem Szpitala Powiatowego im. E. Biernackiego w Mielcu, który kierował nim przez dłuższy czas, był Leszek Kołacz. Potem stołek ten stał się bardzo gorący. Dyrektorzy zmieniali się średnio co 1,4 roku. Po Ewie Korpanty przyszedł Leszek Kwaśniewski, a po nim Józef Więcław. Ten ostatni wytrzymał rok. Dziś stołek dyrektora szpitala znów jest pusty. Jedno się nie zmienia. Od lat szpital ma wielomilionowe straty.

Pierwszy taki kierunek w Polsce
Od najbliższego roku szkolnego w Mielcu kształcić się będą przyszli technicy robotyki. To wielki sukces, zwłaszcza że taki kierunek rusza po raz pierwszy w Polsce.

 

KORSO otrzymało dotację
AWR KORSO Sp. z o. o. otrzymała dotację w wysokości 25.000 EU z funduszu wsparcia dziennikarstwa europejskiego COVID-19 od firmy Facebook. KORSO jest w grupie 56 organizacji z Europy, która znalazła się w programie dotacyjnym i jedną z trzech organizacji medialnych w Polsce. To ogromny sukces i docenienie naszej pracy w trudnym czasie pandemii. W taki sposób firma Facebook wsparła media lokalne.

 

Ulgi ARP dla przedsiębiorców
Zgodnie z decyzją Zarządu ARP S.A. przedsiębiorcy, którzy wnoszą odpowiednie opłaty z tytułu partycypacji w kosztach związanych z administrowaniem strefą oraz utrzymaniem ogólnej infrastruktury strefy w Mielcu, mogą się zwrócić o ich zmniejszenie.

 

Murem za odwołaną Elżbietą Wyparło
Nie milkną echa odwołanej ze stanowiska dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych (PZPSW) w Mielcu. Radna powiatowa Maria Orłowska nieusatysfakcjonowana dotychczasowymi odpowiedziami Zarządu Powiatu Mieleckiego po raz kolejny przesyła zapytania w tej sprawie do starosty mieleckiego, Stanisława Lonczaka.

 

100 urodziny Jana Pawła II
Dokładnie sto lat temu w niewielkich Wadowicach przyszedł na świat człowiek, którego życie miało znaczący wpływ na dzieje naszej ojczyzny i świata - Karol Wojtyła, papież Jan Paweł II, a obecnie święty znany i czczony na całym świecie. Ta okrągła rocznica urodzin naszego wielkiego rodaka skłania do wspomnień i przypomnienia sobie tego, czego nas uczył.

 

Coraz bliżej do meczu z Lechem Poznań
Już 27 maja piłkarze PGE Stali Mielec wrócą do gry po ponad dwumiesięcznej przerwie. Od razu zaczną z wysokiego "C", bo od ćwierćfinału Totolotek Pucharu Polski i starcia z ekstraklasowym Lechem Poznań.

Red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe