Kibice podsumowują pomoc. Liczby są po prostu imponujące

  • 18.05.2020, 09:22 (aktualizacja 18.05.2020, 09:32)
  • jz

Podziel się:

Oceń:

Kibice podsumowują pomoc. Liczby są po prostu imponujące Materiały prasowe Kibice Stali Mielec podsumowali akcje pomocową podczas pandemii koronawirusa
Kibice Stali Mielec wykazali się wielkim sercem i przez cały okres pandemii pomagali, jak tylko mogli. Robili zakupy dla seniorów, dowozili jedzenie dla lekarzy, prowadzili zbiórki pieniędzy dla pogotowania ratunkowego, wyprodukowali klubowe maseczki, z których dochód został przekazany na cele dobroczynne. Ich pomoc była po prostu nieoceniona!

W marcu w momencie wybuchu pandemii w Polsce, jak wiele innych miejsc, również Ośrodek Kibiców Kibice Razem musiał zostać zamknięty. Nie oznacza to jednak, że fani Stali Mielec zawiesili swoją działalność dobroczynną i społeczną. Wręcz przeciwnie - jeszcze bardziej ją rozszerzyli. 

- Nie zamierzaliśmy przez ten ciężki czas siedzieć z założonymi rękami. Udało nam się zorganizować grupę wolontariuszy, którzy ruszyli na ulice Mielca z pomocą dla mieszkańców naszego miasta - przekazują kibice Stali Mielec. 

- Z tego miejsca chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy wsparli tę akcję oraz obdarzyli nas zaufaniem, przekazując nam środki oraz różne artykuły. Z całego serca chcielibyśmy też serdecznie podziękować wolontariuszom, którzy wsparli nasze działania bezinteresowną pomocą - dodają kibice. 

Co udało się im zrobić w czasie pandemii? Lista jest naprawdę bardzo długa. Wolontariusze ośrodka Kibice Razem dostarczyli 940 obiadów z MOPS, 95 zakupów spożywczych oraz lekarstw, 50 przyłbic dla pogotowia od Przyłbice dla służb medycznych – Pomagamy bo chcemy. 

Dzięki pomocy od Stal Mielec Zjednoczona Emigracja, wypuszczeniu serii maseczek w barwach Stali oraz licytacjom, kibice przeznaczyli 1148,68 zł na zakupy soków, napojów i owoców dla pracowników pogotowia; 1080 zł na zatankowanie aut, którymi wolontariusze dostarczali obiady i zakupy.

Od końca marca ośrodek zakończył też zbiórkę na leczenie i rehabilitację kolegi z trybun; udało się zebrać na ten cel 11049 zł.

To oczywiście nie koniec. - Od sklepów i restauracji otrzymaliśmy artykuły spożywcze, owoce i warzywa na kwotę 9019,33 zł. To wszystko trafiło do potrzebujących mieszkańców naszego miasta - zaznaczają kibice.

Grupa Ultras Stal Mielec zorganizowała zbiórkę, dzięki której udało się zebrać kwotę 12562,50 zł i zakupić za to wiele niezbędnych przedmiotów, takich jak rękawiczki, maseczki, kombinezony i przyłbice oraz 90 litrów płynu dezynfekującego.

Do tego Brygada SMoczka zorganizowała zbiórkę, dzięki której dla mieleckiego pogotowia przekazano 350 zgrzewek wody, 2500 kubków jednorazowych oraz 650 par rękawiczek.

Dostarczyli również potrzebującym mieszkańcom naszego miasta 100 obiadów od Restauracji Kontrowersja – smaki warte poznania.

Ośrodek Kibice Razem Stal Mielec nie zwalnia tempa i już od 18 maja startuje z kolejną akcją "DAJ PRZYSMAKA DLA ZWIERZAKA", to zbiórka karmy dla zwierzaków z mieleckiego schroniska.

jz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe