Gmina Wadowice Górne podarowała mieleckiemu pogotowiu respirator [FOTO]

  • 14.05.2020, 18:17 (aktualizacja 14.05.2020, 19:06)
  • KR

Podziel się:

Oceń:

Gmina Wadowice Górne podarowała mieleckiemu pogotowiu respirator [FOTO] Fot. Pogotowie Ratunkowe w Mielcu Mielecka stacja wzbogaciła się o nowy sprzęt, który od razu zaczął służyć w karetce.
Dzisiaj gmina Wadowice Górne przekazała nowy respirator mieleckiej stacji pogotowia ratunkowego. Urządzenie jeszcze tego samego dnia zaczęło służyć w karetce.

Wciąż mamy stan epidemii i nie znamy przyszłości. Nie wiemy, jak sytuacja się rozwinie. Wszyscy mamy nadzieję, że niebawem pandemia wygaśnie, ale nie możemy być przygotowani jedynie na optymistyczny scenariusz. Jeśli przed nami dalsza i dłuższa walka, to dodatkowy respirator, czyli urządzenie wspomagające oddychanie pacjenta podczas transportu, jest aparaturą bezcenną – mówi Grzegorz Gałuszka, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

W czwartek mielecka stacja wzbogaciła się o nowy sprzęt, który od razu zaczął służyć w karetce. Jaka jest historia tego zakupu? - Gmina Wadowice Górne na czele z wójtem Michałem Deptułą w poczuciu odpowiedzialności za pacjentów i solidarności ze służbami medycznymi uznała, że chce pomóc. Radni Gminy jednogłośnie zdecydowali o przekazaniu funduszy na zakup respiratora, który, naszym zdaniem, zawsze musi być w każdej karetce, szczególnie w dobie koronawirusa. To również nasz gest świadczący o wielkim szacunku do służb medycznych, podziwie dla tej niezwykle trudnej pracy, ale także nasze podziękowanie za poświęcenie, jakim jest nieustanna walka o życie i zdrowie człowieka - mówi Elżbieta Wnuk, sekretarz Gminy Wadowice Górne.

To cenny podarunek, ale i kolejny dowód na to, że gminy doceniają konieczność i potrzebę inwestowania w zabezpieczenia przed koronawirusem. Dziękuję samorządowi gminy za przekazanie środków, za odpowiedzialność, dalekowzroczność – powiedział starosta powiatu mieleckiego Stanisław Lonczak.


Jak podkreśla personel medyczny, jeśli przed nami byłby kolejny wzrost zachorowań z powodu koronawirusa, pacjentów potrzebujących respiratorów może być wielu jednocześnie. Wtedy nie może zabraknąć sprzętu.

Nawet, kiedy pandemii nie ma, zdarzają się sytuacje, kiedy pacjentów mających problemy z oddychaniem jest w tym samym czasie wielu. Wtedy ta aparatura to bezpieczeństwo chorych i spokój ratowników. Dziękujemy za nią Gminie Wadowice Górne, wójtowi Michałowi Deptule, przewodniczącemu Rady oraz radnym – dodaje dyrektor Pogotowia. Podarunek jest wart ponad 30 tys. zł.

 

CO JESZCZE NA PORTALU?

Ponad tysiąc osób w Mielcu traci pracę. Czy winny jest koronawirus?

Z REGIONU. Policyjny pościg za 16-letnim kierowcą opla

Szkoły zamknięte do wakacji!

KR

Zdjęcia (8)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe