Niektóre placówki zdrowia obcinają pensje pielęgniarkom. A co w szpitalu w Mielcu?

  • 14.05.2020, 15:48
  • JT

Podziel się:

Oceń:

 Niektóre placówki zdrowia obcinają pensje pielęgniarkom. A co w szpitalu w  Mielcu?  Fot. Archiwum Jak zapewnił dyrektor Zbigniew Torbus w Szpitalu Powiatowym w Mielcu nikt nie zamierza obniżać wynagrodzenia pielęgiarkom, ani innym pracownikom.
Do Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych dociera coraz więcej informacji o obniżkach pensji personelu medycznego, które dotyczą również szpitali jednoimiennych, gdzie przebywają pacjenci z koronawirusem. W niektórych miejscach obniżki te sięgnęły nawet 50 proc. dotychczasowego wynagrodzenia.

Sygnały o obniżkach pensji docierają do OZZPiP z wielu województw. Obniżki pensji wprowadzają nawet szpitale, które otrzymały z NFZ dodatkowe środki na walkę z pandemią. Jak wyjaśniła na łamach Onetu Krystyna Ptok, przewodniczącą Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, szpitale tną pensje, bo wykonuje się mniej zabiegów planowych, a co za tym idzie przyjmuje się mniej pacjentów.

Jednocześnie dodała, że są informacje, iż obniżka pensji dotknęła także pielęgniarek ze szpitala jednoimiennego, gdzie przebywają pacjenci z koronawirusem. Narażają siebie i swoich bliskich, a jeszcze obcina im się pensje, przecież to jest nieludzkie.

Najczęściej pensje są obniżane o 20 proc., ale są informacje o obniżkach wynagrodzeń o 30, a nawet 50 proc.

Z pytaniem. - Czy Pan zamierza również zmniejszyć wynagrodzenie pielęgniarkom czy innym pracownikom szpitala? – zwróciliśmy się do Zbigniewa Torbusa, pełniącego aktualnie obowiązki dyrektora Szpitala Powiatowego w Mielcu.

- Nie. U nas jest wręcz odwrotnie – odpowiedział dyrektor Zbigniew Torbus. Z tytułu dodatkowego obciążenia związanego z przeciwdziałaniem COVID-19 utworzyliśmy fundusz zadaniowy dla personelu medycznego, bezpośrednio pracującego z podejrzanymi o zakażenie. Otrzymujemy dodatkowe środki z Budżetu Państwa za konkretne działania w zakresie przeciwdziałaniu COVID-19 poza ryczałtem NFZ. Jednocześnie dodał. - Pragnę podziękować całemu personelowi medycznemu naszego szpitala, który bez lęku, z determinacją podjął trudne wyzwania w czasie epidemii.

 

 

JT

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe