Wkrótce będzie można trenować w większym gronie. Sport jest stopniowo uwalniany

  • 14.05.2020, 09:37 (aktualizacja 14.05.2020, 09:43)

Podziel się:

Oceń:

Wkrótce będzie można trenować w większym gronie. Sport jest stopniowo uwalniany Fot. Archiwum Od 18 maja będzie można potrenować w większej grupie.
Od 18 maja rusza trzeci etap znoszenia ograniczeń związanych z epidemia koronawirusa. Od poniedziałku (18 maja) zwiększa się limit osób, które mogą ćwiczyć na otwartych obiektach sportowych.

Na stadionach, boiskach, skoczniach, torach, orlikach, skateparkach – może przebywać maksymalnie 14 osób (+ 2 trenerów);

na otwartych pełnowymiarowych boiskach piłkarskich – mogą przebywać maksymalnie 22 osoby (+ 4 trenerów).

Uwaga! Wprowadza się także możliwość dzielenia boiska piłkarskiego na dwie połowy oddzielone od siebie buforem bezpieczeństwa. 

Jeśli wydzielimy 5-metrową strefę buforową, wtedy na jednej połowie może przebywać równocześnie 16 osób + 3 trenerów. W sumie na pełnowymiarowym boisku piłkarskim mogą przebywać w takim wariancie 32 osoby (+ 6 trenerów).

Od 18 maja jest możliwa także organizacja zajęć w obiektach zamkniętych. W salach i halach sportowych równocześnie będzie mogło ćwiczyć:

12 osób + trener (w obiektach do 300 m2),
16 osób + 2 trenerów (w obiektach od 301 do 800 m2),
24 osoby + 2 trenerów (w obiektach od 801 do 1000 m2),
32 osoby + 3 trenerów (w obiektach powyżej 1000 m2).

Ważne!

W obiektach zamkniętych nie można będzie korzystać z szatni ani węzła sanitarnego (poza WC). Po każdych zajęciach należy przeprowadzić dezynfekcję urządzeń.

CO JESZCZE NA PORTALU?

Z PODKARPACIA. Stracili prawo jazdy za brawurową jazdę

Przedstawiciele branży transportowej zawiedzeni nowym etapem odmrażania gospodarki

Od 18 maja rusza branża fryzjerska, kosmetyczna i gastronomiczna! 

Wkrótce ruszą restauracje, a co z weselami?


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe