Mielecka strefa zwalnia 700 pracowników. Ale są branże, które zatrudniają

  • 12.05.2020, 16:30 (aktualizacja 12.05.2020, 19:34)
  • JT

Podziel się:

Oceń:

Mielecka strefa zwalnia 700 pracowników. Ale są branże, które zatrudniają Fot. Archiwum Rąk do pracy potrzeba w tej chwili m.in. w handlu, gdzie są poszukiwani kasjerzy i sprzedawcy.
Jak podaliśmy wczoraj w ostatnich dniach Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu został poinformowany przez dwóch pracodawców o zamiarze zwolnienia 700 pracowników. Ale są też dobre wiadomości, są branże i pracodawcy, którzy zatrudniają.

Jak wynika z badań i analiz agencji rekrutacyjnych Randstad Polska i Devire najwięcej rąk do pracy, co akurat nie dziwi, brakuje w branży medycznej. W szpitalach potrzeba lekarzy, ale jeszcze bardziej pielęgniarek. Poszukiwani są farmaceuci, diagności laboratoryjni i inżynierowie serwisu aparatury medycznej.

Oczywiście, żeby być lekarzem, pielęgniarką czy diagnostą laboratoryjnym trzeba mieć odpowiednie wykształcenie i fachowe kwalifikacje i szansa zatrudnienia w tych zawodach jest dla nielicznych. Ale aktualnie rynek poszukuje też pracowników o niższych kwalifikacjach, które można zdobyć poprzez szybki kurs. Dziś nie ma wyboru. Jeśli nie ma pracy w moim dotychczasowym zawodzie, to nie ma na co czekać, trzeba się przekwalifikować. To może być recepta na przeczekanie, albo niespodziewanie nowa, atrakcyjna zawodowa przygoda.

Rąk do pracy potrzeba w handlu, gdzie są poszukiwani kasjerzy, sprzedawcy, pracownicy fizyczni czy technolodzy. W dobie zamknięcia wielu tradycyjnych sklepów i ostrożności ludzi w wychodzeniu z domu świetnie się ma w tej chwili branża e-commerce czyli handlu w internecie. Branża ta poszukuje kurierów, magazynierów, dostawców, osób do obsługi sklepów internetowych, analityków, menedżerów.

Bardzo dobrze ma się także branża budowlana, a liczba pozwoleń na budowę mieszkań wzrosła w marcu tego roku o 10 procent w porównaniu z marcem 2019 roku. Na zapotrzebowanie na pracowników w tej branży wpływ ma także odpływ przybyszów z Ukrainy, którzy w momencie pojawienia się koronawirusa wrócili do swojego kraju, a dziś choć chcą wrócić to nie mogą, bo granice są zamknięte. Budowlanka poszukuje pracowników fizycznych – murarzy, cieśli – a także inżynierów projektów, kierowników budów.

Na pracowników czeka również sektor usług wspólnych, gdzie poszukiwani są księgowi, specjaliści ds.podatków, analitycy finansowi i danych, pracownicy do obsługi klienta.

Ofert pracy najlepiej szukać na portalach ogłoszeniowych, których można zaleźć w internecie co najmniej kilka. Na wielu stronach można zapisać się na newslettera lub pobrać aplikację na telefon, która pozwala na bieżąco monitorować sytuację na rynku pracy. Pomocą w znalezieniu pracy służą też media społecznościowe np. facebook, na którym powstają grupy, na których pracownicy mogą w krótki sposób zaprezentować swoją kandydaturę, a pracodawcy oferty zatrudnienia.

Dobrym sposobem jest również założenie profilu w serwisie rekruterskim np. GoldenLine. Dzięki temu możemy przeglądać oferty pracy i jednocześnie dać się poznać rekruterom. Co miesiąc z GoldenLine korzysta ponad 5 tys. rekruterów, którzy za pomocą wyszukiwarki kandydatów szukają pracowników do firm.

CO JESZCZE NA PORTALU? 

Park sensoryczny otwarty już latem tego roku [FOTO]

MPGK w Mielcu znów czynne dla klientów

Kupili sobie mercedesa. Tak długo go testowali, że aż... spalili [FOTO]

Mielecka strefa zwalnia 700 osób!

Zmarły trzy zakonnice z jednego klasztoru chore na COVID-19

JT

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
luz
luz 13.05.2020, 17:34
Dziewczyny z lira będą pielęgniarkami,mechanicy fryzjerami,stare wraca.

Pozostałe