Najpiękniejsze ZAMKI i PAŁACE na Podkarpaciu [TOP 15]

  • 12.05.2020, 09:01
  • DJ

Podziel się:

Oceń:

Najpiękniejsze ZAMKI i PAŁACE na Podkarpaciu [TOP 15] Fot. Robert Pinkowicz Oto 15 najciekawszych zamków w naszym województwie.
Choć Podkarpacie nie jest znane jako stolica zamków i pałaców w naszym kraju, to nadal na terenie naszego województwa spotkać możemy mnóstwo pięknych, ciekawych i niezwykłych budynków tego typu. 15 z nich przedstawimy w tym artykule!

Pałac Łosiów w Narolu


Pałac Łosiów w Narolu (powiat lubaczowski) zaczął być budowany ok. 1776 roku z inicjatywy hrabiego Antoniego Feliksa Łosia, a wybudowano go w kształcie podkowy. Antoni Feliks zgromadził w pałacu wiele dzieł sztuki, pamiątki i archiwa rodzinne. Jeden z bocznych pawilonów służył za salę teatralną oraz szkołę muzyczną i dramatyczną. W trakcie powstania styczniowego Pałac Łosiów w Narolu został częściowo uszkodzony przez pożar, został jednak szybko odbudowany. W trakcie I wojny światowej - prawie doszczętnie go złupiono. Jego właścicielce - Jadwidze Korytkowskiej udało się go jednak odbudować, została niestety zamordowana w 1940 roku przez sowietów, którzy pięć lat później spalili pałac.
  CZYTAJ WIĘCEJ >>  

DJ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe