Strażacy gasili pożar suchej trawy

  • 11.05.2020, 18:56 (aktualizacja 11.05.2020, 21:57)
  • KR

Podziel się:

Oceń:

Strażacy gasili pożar suchej trawy Fot. KR Pamiętajmy, że wypalanie traw jest prawnie zabronione.
Wczoraj (11 maja) kilka minut po godzinie 22 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze traw w miejscowości Chorzelów (gm. Mielec). Na miejsce zadysponowane zostały 2 zastępy straży pożarnej.

Spaleniu uległo 0.03 hektara suchej trawy.

W akcji brał udział jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Mielcu oraz OSP Chorzelów.

Pożary suchych traw i nieużytków niosą realne zagrożenie dla lasów, zwierząt, zabudowań a przede wszystkim dla ludzi.

Pamiętajmy, że wypalanie traw jest prawnie zabronione. Za nieprzestrzeganie tego zakazu grozi grzywna nawet do 5 tys. złotych, areszt, a w niektórych przypadkach nawet kara 8 lat pozbawienia wolności. Dotkliwe kary finansowe nakładane są też przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w postaci zmniejszenia lub odebrania dopłat bezpośrednich za dany rok.

KR

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe