GWARA PODKARPACKA. Znasz te słowa? Używasz ich? TOP 10

  • 09.05.2020, 18:06
  • DJ

Podziel się:

Oceń:

GWARA PODKARPACKA. Znasz te słowa? Używasz ich? TOP 10 Fot. Archiwum Gwara podkarpacka - a Ty jakie znasz słowa?
Gwara podkarpacka to nieodzowny element kultury naszego regionu. Choć nie jest tak rozbudowana, jak gwara poznańska czy słynna ślonsko godka, to ciągle występują w niej wyrażenia, których na próżno szukać w mowie Polaków z innych regionów. Jeśli uważasz się za prawdziwego mieszkańca Podkarpacia - musisz je znać!

Choć część tradycji i kultury ludowej na Podkarpaciu zaniknęła, to wciąż w naszym województwie na ulicach miast i miasteczek, a także wsi usłyszeć możemy gwarę podkarpacką. Przygotowaliśmy 10 jej przykładów!

SZKUT

Chyba najpopularniejsze wyrażenie, które z pewnością każdy z nas choć raz miał okazję usłyszeć. A co ono takiego oznacza? Po prostu... dziecko!
  CZYTAJ WIĘCEJ >>  

DJ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe