Daniel Kozdęba: Jestem już w pracy

  • 7.12.2016, 05:41 (aktualizacja 07.12.2016 18:24)
  • Edward Tabor
Podziel się:
Oceń:
Daniel Kozdęba: Jestem już w pracy
W miniony piątek, 1 grudnia, po kilkumiesięcznej nieobecności spowodowanej zabiegiem chirurgicznym i okresem rekonwalescencji, prezydent Mielca Daniel Kozdęba wrócił do swoich obowiązków.

Wziął udział w uroczystości podpisania listu intencyjnego w sprawie budowy tzw. Północnej obwodnicy Mielca. Jego obecność w Sali Królewskiej PSM nie była niespodzianką, bo o tym powrocie mówiło się już od wielu tygodni. Niespodzianką była za to spora zmiana wyglądu prezydenta, który zapewnia, że jest już w pełni sił.

Tymczasem dwa dni wcześniej na jednym z naszych lokalnych portali internetowych pojawiła się sensacyjna w swojej wymowie informacja, jakoby Mielec miał się szykować do nowych wyborów prezydenta miasta.

Zdaniem autora tej pseudowiadomości absencja chorobowa Daniela Kozdęby powyżej sześciu miesięcy pozwala radnym miejskim wprowadzić w Mielcu zarząd komisaryczny. Następnym krokiem miałoby być rozpisanie nowych wyborów. Pojawiło się nawet nazwisko potencjalnego kandydata na nowego prezydenta, z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. To właśnie radnych PiS-u wskazał portal jako źródło tej informacji. Można stwierdzić, że wszystkie tezy jakie zostały postawione, całkowicie mijają się z prawdą.

Okazuje się, że według kodeksu wyborczego stwierdzenie o wygaśnięciu mandatu prezydenta leży w kompetencjach tylko i wyłącznie komisarza wyborczego, a nie rady miejskiej. Kodeks jasno precyzuje także, w jakich przypadkach następuje wygaśnięcie mandatu wójtów i prezydentów miast. Może to być m.in. śmierć, odmowa złożenia ślubowania, niezłożenie oświadczenia majątkowego, naruszenie zakazu łączenia funkcji lub prowadzenia działalności gospodarczej, odwołanie   drodze referendum, a także (na co próbuje się powołać autor informacji) w przypadku orzeczenia niezdolności do pracy, która uniemożliwi pełnienie funkcji powierzonych w drodze wyborów powszechnych co najmniej do końca kadencji.

Więcej w 49 numerze Korso

Edward Tabor

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
andrzej
andrzej 12.12.2016, 17:11
duzo zdrowia panie prezydencie zyczymy oraz zdrowych i wesolych swiat
Jurek
Jurek 10.12.2016, 13:02
Lekarz stwierdza, czy pacjent jest zdolny do pracy czy też nie. Następnie sprawą zajmuje się komisarz, Rada Miasta z takim wnioskiem do komisarza morze wystąpić. Wtedy tworzy się zarząd komisaryczny, który bada sytuacje prezydenta i stwierdza na podstawie opinii lekarza, czy można rozpocząć proces przed wcześniejszych wyborów. Jak najbardziej wszystko zostało poprawnie napisane i Radny PiS mieli taką możliwość do powrotu prezydenta.

Panie Dziennikarzu zanim Pan weźmie się za klepanie kilku zdań polecam poczytać bo samo pisanie i przeczytanie PRAWA nie robi z Pana Prawnika.

Polecam iść na studia prawnicze następnie przejść przez szkolenie z czytania prawa.

Napisał Pan bzdury bo myślał Pan, że przeczytał prawo i już ma Pan pojęcie w tym kierunku.
m
m 8.12.2016, 15:05
Dużo zdrowia
Bardzo dobry pan prezydent
ewa maria
ewa maria 8.12.2016, 07:34
Zdrówka życzymy teraz dopiero w tak krótkim czasie widzimy co może gospodarz miasta zrobić dla nas mieszkańców .Panie Danielu trzymamy kciuki
Nie lubię PiS-lamu
Nie lubię PiS-lamu 7.12.2016, 09:22
A Pis-ory już zacierały ręce aby wsadzić swojego ( nieważne że z mniejszymi kompetencjami ) aby mieć władzę absolutną. Niestety ich plan poległ, zamiast współpracować i pomagać obecnemu Prezydentowi. Taka to ich obłuda . Ręce składają w niedzielę a w poniedziałek w Magistracie knują te swoje intrygi . Wstyd że mamy taką Radę .....

Pozostałe