W PGE Stali Mielec odbyły się testy na koronawirusa. Teraz oczekiwanie na wyniki

  • 05.05.2020, 20:56
  • jz

Podziel się:

Oceń:

W PGE Stali Mielec odbyły się testy na koronawirusa. Teraz oczekiwanie na wyniki Materiały prasowe PGE Stal Mielec
Dzisiaj (5 maja) odbyły się testy na koronawirusa, którym zostali poddani m.in. zawodnicy klubu. Wyniki poznamy najprawdopodobniej już jutro, czyli w środę 6 maja.

We wtorek, 5 maja zawodnicy i sztab trenerski PGE FKS Stali Mielec przeszli testy na koronawirusa. Wyniki poznamy najprawdopodobniej już jutro.

– Wykonujemy dzisiaj testy na przeciwciała w klasie G i w klasie A. Pobieramy krew, która po odwirowaniu pojedzie do laboratorium w Krakowie. Tam zostaną wykonane testy i prawdopodobnie jutro z samego rana poznamy już wyniki – mówił Andrzej Strawa – Przedstawiciel Medyczny Diagnostyka

Drużyna PGE FKS Stal Mielec pozostaje w izolacji sportowej, gdzie codziennie zdaje raport o swoim stanie zdrowia do koordynatora zdrowotnego klubu. 

– W dalszym ciągu drużyna przebywa w izolacji sportowej. Dzisiaj są również przeprowadzane testy na koronawirusa, co umożliwi dalsze procedury w postępowaniu treningowym. Raporty przez ostatnie dwa tygodnie zostały cały czas uzupełniane poprzez wdrożone procedury przez PZPN. Do godziny 19:30 zawodnicy byli zobowiązani wysyłać codzienne raporty medyczne informujące o stanie zdrowia oraz o temperaturze swojego ciała – poinformował Łukasz Cierpich – Fizjoterapeuta i Koordynator Medyczny drużyny.

Zawodnicy mieleckiej Stali wracają do treningów w większych grupach. 

– W ubiegłym tygodniu zostały przeprowadzone testy wydolnościowe. Były one troszeczkę inne niż ostatnio, ale wyniki da się porównać do tych, które robimy zawsze. Pozwalają one nam powiedzieć, że wszystko jest dobrze i zawodnicy w okresie tej kwarantanny wykonywali zalecenia i dzięki temu nie straciliśmy tej wydolności, która była - stwierdza trener Dariusz Marzec

Dzisiaj mamy badania na koronawirusa, a już jutro według protokołu, który dostaliśmy odbędzie się trening w 4-osobowych grupach na boisku, gdzie dochodzi już piłka, czyli coś, co dla zawodników jest przez ostatni czas nowością. Samo bieganie, sam trening bez możliwości poczucia tej murawy i piłki jest zupełnie czymś innym – .dodaje. 

jz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe