Tygodnik Regionalny KORSO nr 18/2020

  • 05.05.2020, 01:45 (aktualizacja 05.05.2020, 09:14)
  • Red.

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 18/2020 jedynka najnowszego wydania KORSO
Jak samorządowcy wspierają dotkniętych skutkami koronawirusa przedsiębiorców, którzy tworzą miejsca pracy i decydują o poziomie lokalnej gospodarki? Postanowiliśmy się temu przyjrzeć, biorąc pod uwagę stolicę województwa podkarpackiego – Rzeszów, oraz cztery najbardziej zurbanizowane miasta północno-zachodniej części województwa – Stalową Wolę, Tarnobrzeg, Mielec, Dębicę. Najlepiej w tym zestawieniu wypadli prezydenci Mielca i Stalowej Woli, drugą grupę tworzą prezydenci Rzeszowa, Tarnobrzega i burmistrz Dębicy.

Zmarł Edward Brzostowski, człowiek legenda
1 maja w szpitalu w Mielcu, w wieku 85 lat zmarł Edward Brzostowski. Człowiek legenda, twórca Kombinatu Rolno-Przemysłowego Igloopol, wiceminister rolnictwa i wiceprezes PZPN w czasach PRL-u, ale także bardzo aktywny po transformacji roku 1990, kiedy był m.in. posłem na Sejm i burmistrzem Dębicy.

 

Czynsz do MZBM trzeba zapłacić
Kilkudziesięciu przedsiębiorców od początku pandemii koronawirusa apelowało do prezydenta Mielca o to, żeby w czasie epidemii zwolnić ich z opłat czynszowych z tytułu wynajmu lokali miejskich pod działalność gospodarczą. Lokale te należą jednak do MZBM, a jak informuje prezes spółki, zwolnić się nie da, a tylko odłożyć w czasie opłatę.

 

Miasto otwiera żłobki i przedszkola
Od 11 maja żłobki i przedszkola w Mielcu będą już czynne. Urząd Miejski w Mielcu już od kilku dni rozpoczął intensywne przygotowania do uruchomienia tych instytucji. Ostateczna decyzja o dacie ich otwarcia zapadła 4 maja po posiedzeniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Mielcu.

 

Część mielczan maseczki nosi na brodzie
Z każdym dniem obserwujemy, że coraz mniej osób stosuje się do restrykcyjnych przepisów nakazujących w miejscach publicznych zakrywanie maseczką ust i nosa. Zwłaszcza w cieplejsze dni jest z tym gorzej. Niektórzy zakrywają tylko usta, a nos jest na wierzchu. Z kolei starsi narzekają, że w cieplejsze dni w maseczce trudno wytrzymać, jest duszno.

 

Kiedy do fryzjera?
W rozmowach towarzyskich często słyszy się narzekania na brak możliwości skorzystania z usług fryzjera. Ale wkrótce może się to zmienić. W kolejnym etapie odmrażania gospodarki nastąpi otwarcie zakładów fryzjerskich. Rzecznik rządu poinformował, że połowa maja to realny termin.

 

Strażacy. To im ufamy najbardziej
Jakie skojarzenie przychodzi nam na myśl, kiedy widzimy strażaków? Zapewne pożar i walka z ogniem. Tymczasem druhowie z OSP i PSP robią o wiele, wiele więcej. Dzięki temu cieszą się największym poważaniem społecznym wśród wszystkich zawodów. 4 maja strażacy mogą wreszcie poświętować. Wtedy właśnie przypada wspomnienie ich patrona, świętego Floriana. O trudach życia strażaka rozmawiamy z kpt. Andrzejem Obarą, dowódcą akcji Powiatowej Straży Pożarnej w Mielcu.

 

Na Podkarpaciu spokojnie
Powoli stabilizuje się sytuacja epidemiczna Podkarpaciu. W ciągu ostatniego tygodnia przypadki zakażeń liczy się w dziesiątkach. Z ponad 300-osobowej grupy zakażonych już ponad 200 osób wyzdrowiało. W naszym regionie odnotowano tylko jeden nowy przypadek zakażenia. W sumie w powiecie mieleckim zachorowało 17 osób, z czego aż 13 już wyzdrowiało. Niepokojącym zjawiskiem jest duża liczba zakażeń w powiecie tarnobrzeskim.

Red.

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Kazimierz66
Kazimierz66 05.05.2020, 11:05
W czym przodują, w głupawych uśmiechach do kamery

Pozostałe