Mielecka Biblioteka czynna od 5 maja

 • 04.05.2020, 15:24
 • SzB

Podziel się:

Oceń:

Mielecka Biblioteka czynna od 5 maja fot. UM Miejska Biblioteka Publiczna udostępnia swoją siedzibę główną. Filie nadal nie będą dostępne.
Po uzyskaniu pozytywnej opinii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mielcu w sprawie otwarcia obiektu Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK przy ul. Kusocińskiego 2 zapadła decyzja o częściowym udostępnieniu tego obiektu od wtorku 5 maja.

Wiąże się to z ubiegłotygodniową decyzją premiera o wznowieniu działalności niektórych obiektów kultury w warunkach panującej w naszym kraju i na świecie pandemii. Mielecka placówka spełnia niezbędne wytyczne  Biblioteki Narodowej i może być udostępniona dla mieszkańców. W związku z brakiem możliwości spełnienia wszystkich wytycznych w mieleckich filiach bibliotecznych, w dalszym ciągu pozostaną one zamknięte, podobnie jak Muzeum Regionalne i Jadernówka.

Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Kusocińskiego wznawia działalność w zmienionych godzinach otwarcia. Od poniedziałku do czwartku będzie czynna od 10.00 do 14.00, a w piątek od 13.00 do 17.00. Nie będzie możliwości skorzystania z Czytelni, ani z bibliotecznej kawiarenki.

Obowiązują nowe zasady korzystania z księgozbioru:

 1. Przy wejściu do Biblioteki Czytelnik ma obowiązek zasłonięcia nosa i ust (maseczka, chustka itp.). Zalecane jest także osłonięcie dłoni (rękawiczki).
 2. Stanowisko obsługi Czytelnika znajduje się w holu Biblioteki – parter. Zgodnie z zaleceniami – miejsce wyposażone jest w płyn do dezynfekcji dłoni, przesłonę ochronną odgradzającą pracownika od użytkownika biblioteki.
 3. Oddawanie książek odbywa się w specjalnie oznakowanym miejscu. Przyniesione książki podlegają 14-dniowej kwarantannie.
 4. Ograniczeniu podlega wolny dostęp do księgozbioru. Wszystkie książki podaje bibliotekarz.
 5. Stanowisko do wypożyczania zbiorów jest ulokowane w innej strefie niż ich zwrot.
 6. Zalecenia dotyczące wypożyczanych zbiorów – należy przygotować listę tytułów, które chcemy wypożyczyć. Można to zrobić za pomocą:
 • spisania listy tytułów na kartce – realizacja zamówienia w następnym dniu roboczym
 • przesłania mailem na adres: [email protected]
 • zamówienia przez telefon – 17 787 49 20
 • rezerwowania on-line poprzez katalog 
SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe