W Dębicy jest już decyzja: przedszkola i żłobki od 24 maja

  • 04.05.2020, 11:44 (aktualizacja 04.05.2020, 11:57)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

W Dębicy jest już decyzja: przedszkola i żłobki od 24 maja Fot. archiwum Dębicki samorząd zdecydował jeszcze nie otwierać placówek opiekuńczych. Decyzja w Mielcu zapadnie dziś.
Dębickie żłobki i przedszkola zamknięte będą do 24 maja. Taką decyzję podjęły władze miasta po konsultacjach z dyrektorami tych placówek. W Mielcu decyzja zostanie podjęta dzisiaj - 4 maja.

Jednocześnie Dębica do 12 maja będzie zbierać deklarację rodziców, którzy będą chcieli dzieci zostawić w przedszkolu przed 24 maja - mówi Maciej Małozięć wiceburmistrz Dębicy.

Na podstawie tych informacji podejmiemy dalsze decyzję. Prawdopodobnie będziemy się przygotowywać do otwarcia jednego przedszkola, ale na ostateczna decyzje damy sobie czas do połowy maja. W momencie kiedy będziemy mogli podjąć odpowiednie środki bezpieczeństwa sanitarnego. Przedszkola i żłobek nie zostaną też w najbliższym tygodniu otwarte w gminie Dębica. Kiedy te placówki zostaną otwarte gmina podejmie decyzję po konsultacjach z rodzicami. 

W Mielcu decyzja zostanie podjęta - dzisiaj - w poniedziałek 4 maja. W Magistracie na dziś zaplanowane jest spotkanie specjalnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które ma przedstawić stan przygotowań placówek do przyjęcia dzieci. 

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe