Szkoły jednak do reorganizacji! Minister Edukacji dał pozwolenie

  • 04.05.2020, 11:10 (aktualizacja 04.05.2020, 11:59)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Szkoły jednak do reorganizacji! Minister Edukacji dał pozwolenie Fot. SzB Wójt gminy Wadowice Górne, Michał Deptuła.
Minister Edukacji dał zielone światło dla reorganizacji szkół w Zabrniu i Woli Wadowskiej w gm. Wadowice Górne. Uchylił on w całości opinię Podkarpackiego Kuratorium Oświaty, które nie zgadzało się na plany samorządu w sprawie szkół.

Przypomnijmy, że władze gminy Wadowice Górne zaproponowały na początku roku reorganizację szkół w Zabrniu i Woli Wadowskiej. Zgodnie z projektem uczniowie mieli tam się uczyć w klasach od 1 do 3, a potem edukację kontynuować w szkole w Wadowicach. Uchwała ta została przegłosowana na sesji rady gminy. Decyzja ta spotkała się z wielkim niezadowoleniem mieszkańców gminy, którzy chcieli nawet zorganizować referendum w sprawie odwołana wójta. Zmiany miały wejść w życie od 1 września tego roku. Uchwały miały charakter intencyjny, zostały skierowane do Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

5 marca 2020 Kuratorium w Rzeszowie wydało negatywną opinia w sprawie przekształcenia szkół. 

- Wydanie niniejszej opinii poprzedzone było dogłębną analizą argumentów przedstawionych przez organ prowadzący szkołę oraz wskazanych w pisemnej petycji rodziców i mieszkańców. Przeprowadzono również przegląd bazy i wyposażenia jakimi dysponują obydwie szkoły pod kątem prawidłowej realizacji podstawy programowej - poinformował Kurator.

Minister Edukacji był jednak innego zdania i uchylił w całości opinię Podkarpackiego Kuratorium Oświaty.

   – Jeszcze analizujemy pismo od ministra i podejmujemy kolejne kroki w tym temacie – wyjaśnia Michał Deptuła wójt gm. Wadowice Górne. Deptuła - Przyszło dość obszerne pismo, które analizujemy, zasięgamy opinii prawnej oraz kuratorium jak postępować dalej i będziemy podejmować kolejne kroki. Postanowienie ministerstwa jest decyzją ostateczną. Jeśli radni gminny podejmą ostateczną uchwałę w sprawie reorganizacji, to od 1 września w szkołach w Zabrniu i Woli Wadowskiej będą uczyć się tylko dzieci klas 1-3, a starsze roczniki będą dowożone do szkoły w Wadowicach Dolnych.

MW

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Grażka
Grażka 02.06.2020, 07:35
Ok niech pomyślą o reorganizacji tych szkół ale nie teraz!! Okres pandemii jeszcze się nie zakończył. Jesienią przewidują drugą falę może i intensywniejszą to po jaką cholerkę robić spęd dzieciaków do jednej szkoły. Panie Wójcie proszę przemyśleć tą sytuację ! Czy chce pan być odpowiedzialny za zdrowie tych dzieci?
Ahmed
Ahmed 31.05.2020, 14:41
Tęczowy chłopak ,zwolennik tygryska.
gość
gość 06.05.2020, 13:25
Wójt dopiął swego... może i dobrze, bo to jak płakał jak mała dziewczynka gdy ludzie mu się postawili i nie przyjęli bezkrytycznie jego rozwiązań było niepokojące. Mógłby się nam płaczek załamać albo co gorsza OBRAZIĆ, tupnąć nóżką i co wtedy? Wstyd na całą Polskę.
Miłośniczka wójta Deptuły
Miłośniczka wójta Deptuły 05.05.2020, 09:25
Nareszcie. Gmina uratowana. Teraz juz nie zbankrutuje i może robić inwestycje bo kasy pełne teraz. Radujmy się wszyscy
Wolański
Wolański 05.05.2020, 09:19
A gdzie jest to pismo z Ministerstwa. Bo może chodzi o to żeby przed wyborami ludzie byli wkurzeni na PIS i głosowali na Deptułowego Kosiniaka "Tygryska"
do wójta
do wójta 04.05.2020, 19:44
Deptule malo w kieszen wpada to musi zlikwidowac szkoly. Przed wyborami obiecywal ze szkoly zostana. Opowiadal te swoje brednie. Macie swojego wójta
do tego co pisze
do tego co pisze 04.05.2020, 20:41
Wójt nie likwiduje szkoły. Poza tym bardzo dobrze robi i jeszcze minister z PiS go w tym popiera!
Zwolennik wojta
Zwolennik wojta 04.05.2020, 12:39
W tak trudnym czasie,taka decyzja:jednym zabrać,a drugich obdarowac,niezrozumiałe,ale któż to pojmie poza wybranymi przy***sami

Pozostałe