Zmarł Edward Brzostowski

  • 01.05.2020, 10:26 (aktualizacja 01.05.2020, 10:32)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Zmarł Edward Brzostowski fot. archiwum Edward Brzostowski był jednym z najsłynniejszych polityków i samorządowców Dębicy.
Dziś rano, w wieku 85 lat, zmarł Edward Brzostowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Leśnictwa i Gospodarki Żywnościowej Rolnictwa 1983-1989. Był dyrektorem Kombinatu Rolno-Przemysłowego Igloopol z zakładem wiodącym w Dębicy.

Posłem na Sejm IV kadencji, Burmistrzem Dębicy 2002-2006.W tym czasie powstał dębicki Ratusz.  Był inicjatorem powstania siedziby Muzeum Regionalnego, nowego obiektu Miejskiego ośrodka Pomocy Społecznej oraz galerii Miejskiego Ośrodka Kultury.

W czasach burmistrzowania Edwarda Brzostowskiego został odnowiony Plac Solidarności i stanął pomnik św. Jana Pawła II.  W kadencji 2010 – 20114 był radnym Sejmiku Samorządowego w Rzeszowie, a do 2013 był jego wiceprzewodniczącym. Kochał sport, utworzył Klub Sportowy Igloopol. W latach 1985-1986 był prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. 


Edward Brzostowski był wielokrotnie odznaczano. Odebrał Order Sztandaru I Klasy; Krzyż Oficerski i Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski; Złoty, Srebrny i Brązowy Krzyż Zasługi;  Złotą Odznakę Ministra Kultury. Został zasłużonym dla miasta Dębicy i jako jedyny otrzymał Berło Dębickie. 

Póki co niewiadomo kiedy odbędą się uroczystości pogrzebowe człowieka legendy, ale zostanie pochowany w Straszęcinie. 
 

SzB

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Wlad
Wlad 01.05.2020, 13:41
Śp.Sobie bral ale też innym dał
Gdyby nie śp . pamięci Brzostowski Rzeszowszczyzny do dziś byłaby Mojżeszowszczyzna !


Pozostałe