Mielecka biblioteka szykuje się do otwarcia!

  • 30.04.2020, 19:29
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Mielecka biblioteka szykuje się do otwarcia! fot. UM Biblioteka po otwarciu udostępni tylko możliwość wypożyczania książek.
Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 jest przygotowana do uruchomienia wypożyczeń książek po zniesieniu rządowych obostrzeń. Zgodnie z rozporządzeniem Rządu może to nastąpić już w poniedziałek 4 maja. Na razie nie ma jednak decyzji kiedy dokładnie mielecka biblioteka zostanie uruchomiona.

- Dyrekcja SCK zwróciła się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mielcu o niezbędne konsultacje związane z możliwością prowadzenia ograniczonej działalności bibliotecznej  w zaistniałej sytuacji. O terminie otwarcia biblioteki przy ul. Kusocińskiego 2 będziemy informować po uzyskaniu pozytywnej opinii mieleckiego Sanepidu - informuje mielecki Magistrat.

Zgodnie z wytycznymi Ministra Kultury biblioteki w pierwszym etapie otwarcia będą tylko wypożyczać książki. Nie będą czynne czytelnie. Przestrzeń w której będzie odbywać się udostępnianie książek - musi być odpowiednio wietrzone. Instytucja musi zapewnić środki ochrony osobistej dla pracowników, a także dla czytelników. Decyzja w sprawie daty otwarcia biblioteki w Mielcu zostanie podjęta po uzyskaniu potwierdzenia z SANPID-u, że biblioteka jest przygotowana do przyjmowania czytelników. 

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe