Czy walka Maksa zjednoczy mieszkańców?

  • 08.05.2016, 09:09 (aktualizacja 09.05.2016, 09:31)
  • Monika Piątek

Podziel się:

Oceń:

Czy walka Maksa zjednoczy mieszkańców?
Na niedzielę, 8 maja, zaplanowano Dzień Dawcy Szpiku poświęcony choremu Maksowi Jachymowi z Żarówki. Dołączyć do bazy potencjalnych dawców będzie można w siedzibie OSP w Radomyślu oraz w Szkole Podstawowej w Żarówce.

O tym, dlaczego rozpromowanie wydarzenia pośród lokalnych mieszkańców jest ważne, szeroko opowiedziano podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się 28 kwietnia w radomyskim „Sokole”. Pojawili się na niej zarówno inicjatorzy akcji charytatywnej, Anna Jachym i Piotr Wolak, jak i przedstawiciele DKMS. O tym, jak w praktyce wygląda pobranie komórek macierzystych, opowiedziała dawczyni Irena Hajduk, aktualny stan zdrowia Maksa Jachyma omówiła zaś jego ciocia – Magdalena Konior. Głos zabrał również włodarz gminy, burmistrz Józef Rybiński. – Jak znam naszych mieszkańców, wiem, że spiszą się na medal i 8 maja przybędą tłumnie, żeby pomóc zarówno Maksowi, jak i innym chorym – zaznaczył.

Więcej w 18 numerze Korso

Monika Piątek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe