Dyrektor urzędu pracy w Mielcu: Pracodawcy mogą mieć trudności w utrzymaniu wszystkich miejsc pracy

  • 24.04.2020, 09:18

Podziel się:

Oceń:

Dyrektor urzędu pracy w Mielcu: Pracodawcy mogą mieć trudności w utrzymaniu wszystkich miejsc pracy Fot. PUP Mielec Grzegorz Durak - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu.
Epidemia koronawirusa sprawiła, że wielu dużych pracodawców działających na terenie mieleckiej strefy oraz tych mniejszych, funkcjonujących w naszym powiecie, wstrzymało linie produkcyjne i wysłało pracowników na postojowe lub zmniejszyło im wymiar czasu pracy. O przyszłości mieleckiego rynku pracy mówi Grzegorz Durak - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu.

Dziś bardzo trudno ostatecznie przewidywać, jak będzie zmieniać się sytuacja na rynku pracy w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy. Z jednej strony część ekspertów liczy na krótkoterminowy wpływ wirusa na biznes i ma nadzieję na szybki powrót do stanu sprzed miesiąca. 

Ogólnopolskie wyniki badania Work Service sprzed miesiąca wskazywały na niewielkie spadki planów rekrutacyjnych. Mimo tego pracownicy byli w dobrych nastrojach i nie obawiali się utraty pracy. 

Dzisiaj sytuacja jest zgoła odmienna. Wielu dużych pracodawców działających na terenie specjalnej strefy ekonomicznej oraz tych mniejszych, funkcjonujących na terenie całego powiatu, wstrzymało linie produkcyjne i wysłało pracowników na postojowe lub zmniejszyło wymiar czasu pracy. Nie pracują też w większości lokalne punkty usługowe. 

Coraz więcej osób dzwoni i pyta o zasady rejestracji w urzędzie pracy. Ewidentnie widać, że pracownicy boją się o swoje miejsca pracy. 

Wydaje się, że możemy powiedzieć, że jeśli obserwowane wstrzymanie praktycznie całego obrotu gospodarczego, w tym w kluczowych branżach istotnych dla Mielca i powiatu mieleckiego, potrwa dłużej niż 3 miesiące, to niewątpliwie może nastąpić korekta zatrudnienia, ponieważ pracodawcy mogą mieć trudności w utrzymaniu wszystkich miejsc pracy.


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe