Chorzelowiacy w nowych strojach

  • 23.04.2020, 12:45
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Chorzelowiacy w nowych strojach Fot. UG Mielec Chorzelowiacy będą się pięknie prezentować.
Do Ośrodka Kultury w Chorzelowie trafi w tym roku około osiemnastu tysięcy złotych przeznaczonych na zakup i modernizację strojów ludowych.

A to wszystko dzięki programowi „Etno Polska 2020” przygotowanemu przez Narodowe Centrum Kultury. Łącznie do programu wpłynęło aż 1 264 wniosków. Po dokonaniu oceny merytorycznej komisja wyłoniła 293 beneficjentów, wśród których znalazł się również chorzelowski Ośrodek Kultury. Dzięki otrzymanemu wsparciu jednostka zakupi między innymi ludowe gorsety, koszule, spódnice, spodnie, kapelusze i wianki.

 

– Bardzo się cieszę, że skutecznie udało nam się pozyskać kolejne środki zewnętrzne, dzięki którym nasza garderoba wzbogaci się w elementy strojów z regionu Lubelszczyzny i Przeworska. Ten zakup pozwoli Zespołowi Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy”, prowadzonemu przez Panią Bożenę Telegę, rozszerzyć swoje programy artystyczne, a co za tym idzie przekazać staropolskie zwyczaje, muzykę i taniec naszych przodków – informuje Damian Małek, dyrektor SOKiS.

 

– „Chorzelowiacy” to już marka sama w sobie. Zespół uświetnia większość  wydarzeń gminnych, a także z licznymi sukcesami startuje w przeglądach folklorystycznych. To wspaniała młodzież i seniorzy, którzy nie z nudów czy chwilowej mody, lecz z serca kultywują tradycję naszych ojców – przekazuje  Józef Piątek, wójt Gminy Mielec.    

MW

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Były Chorzelowiak
Były Chorzelowiak 23.04.2020, 19:26
Z którego roku jest to zdjęcie. Bo te stroje zdobyła ciężką pracą poprzednia Pani Dyrektor, za co wójt gminy podziękował jej zwolnieniem!!
Józek
Józek 01.06.2020, 09:59
Z 2018 :)

Pozostałe