Mamy w Mielcu nowy pomnik

  • 30.11.2016, 23:30
  • Szymon Burek

Podziel się:

Oceń:

Mamy w Mielcu nowy pomnik S. Burek
Na terenie parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu zbudowano pomnik bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Statua została ustawiona na cokole przy zbiegu ulic Wyszyńskiego i Trynitarskiej. Pomnik oficjalnie zostanie poświęcony w trakcie najbliższych świąt Bożego Narodzenia.

Pomnik z figurą bł. ks. Jerzego został wybudowany na pamiątkę prawie 3000 alumnów wyższych seminariów duchownych, którzy w czasach PRL (w okresie 1955 – 1980) siłowo zostali wcieleni do obowiązkowej służby w Ludowym Wojsku Polskim. W tej grupie znalazł się także ks. Stanisław Składzień obecny proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej. 

Szymon Burek

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe