Znamy datę powrotu Fortuna 1 Ligi. Wróci również Totolotek Puchar Polski

  • 21.04.2020, 21:35 (aktualizacja 22.04.2020, 09:02)
  • jz

Podziel się:

Oceń:

Znamy datę powrotu Fortuna 1 Ligi. Wróci również Totolotek Puchar Polski jz PZPN podał termin wznowienia rozgrywek Fortuna 1 Ligi
Polski Związek Piłki Nożnej podał termin wznowienia rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to właśnie wtedy piłkarze znów wybiegną na boisko, choć jeszcze bez kibiców na trybunach.

O ile sytuacja w Polsce nie zmieni się na gorsze, to już pod koniec maja do gry powrócą zawodnicy Fortuna 1 Ligi i 2 ligi. Departament Rozgrywek Krajowych PZPN wydał w komunikat, w którym informuje, że obie wymienione ligi wznowią rozgrywki między 30 maja a 6 czerwca 2020 roku.

- Prawdopodobne tym samym staje się, że ligi zakończą się po 30 czerwca - czytamy na portalu estadio.pl.

Ważną informacją jest również podanie nowych terminów meczów ćwierćfinałowych Totolotek Pucharu Polski. Przypomnijmy, że w jednym z nich PGE Stal Mielec ma zmierzyć się z Lechem Poznań. Termin tego meczu wyznaczony został na 27 maja. 

 

Dziś na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej został zamieszony specjalny komunikat. Poniżej jego treść: 

Uwzględniając aktualną sytuację wynikającą z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19 i związanym z tym ogłoszeniem stanu epidemicznego, a następnie stanu epidemii na terytorium Polski, Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje.

1. Wznowienie rozgrywek Fortuna I Ligi oraz II ligi nastąpi w okresie pomiędzy 30 maja a 6 czerwca 2020 roku i planowane jest rozegranie wszystkich zaległych kolejek, tj. 23 – 34 i meczów barażowych, z uwzględnieniem możliwości zakończenia sezonu 2019/2020 po 30 czerwca 2020.

2. Zaległe mecze 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski na szczeblu centralnym w sezonie 2019/2020 zostaną rozegrane 27 maja 2020 roku. Po ich rozegraniu zostaną ustalone terminy meczów 1/2 finału i Finału.

3. Zgodnie z komunikatem opublikowanym po spotkaniu Prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, wszystkie mecze III ligi i pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet oraz mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych, zostają odwołane do 11 maja 2020 roku włącznie.

 

jz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe