Tygodnik Regionalny KORSO nr 16/2020

  • 20.04.2020, 19:59 (aktualizacja 27.04.2020, 23:51)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 16/2020
Pandemia koronawirusa udowodniła nam, kto jest niezbędny w życiu. Nie celebryci, wielkie gwiazdy, które podziwiamy z daleka. Tylko ludzie, którzy dbają o to, żeby nie zabrakło nam rzeczy niezbędnych. Lekarze. Ratownicy medyczni. Pielęgniarki. Pracujący w szpitalach. Sprzedawcy. Farmaceuci. Pracownicy poczty. Kierowcy. Kurierzy. A przecież oni też się boją...

Most na Wisłoce jest gotowy
Nowy most na Wisłoce w Mielcu jest już po tzw. próbie obciążeniowej. Niezbędne i wymagane testy wykonawca przeprowadził tuż przed świętami Wielkiej Nocy. Otwarcie nowej przeprawy nastąpi na początku maja.

 

Kronospan kupił karetkę
Firma Kronospan kupiła nowy ambulans transportowy dla Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. Oprócz samochodu placówka dostała także nosze transportowe i fotel kardiologiczny. Samochód to nowy Fiat Doblo L2H2 Multijet, który przygotowano specjalnie pod potrzeby szpitala i jego pacjentów.

 

Przyleciały bociany
W ostatni weekend poprosiliśmy czytelników, żeby sprawdzili, czy przy swoich domach mają już nowych lokatorów, czyli bociany. Jak się okazuje, te wyjątkowe ptaki znalazły drogę do Polski. Kilkanaście jak co roku osiedliło się w powiecie mieleckim.

 

Zakupili 20 tysięcy maseczek
Decyzją prezydenta Mielca Jacka Wiśniewskiego zakupionych zostało ponad 20 tysięcy maseczek wielokrotnego użytku. Pierwsza partia maseczek już w ubiegłą środę dotarła do mieleckiego magistratu.

 

Ks. Mariusz Gródek zostanie proboszczem
Ksiądz Mariusz Gródek decyzją ks. bp. Andrzeja Jeża odchodzi z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu i przenosi się do miejscowości Drwinia, w dekanacie Uście Solne. Zostanie tam proboszczem.

 

Ceny spadają
W mieleckich aptekach z maseczkami nie ma żadnych problemów, są dostępne, a ich ceny są coraz niższe. Maseczki i to niedrogo można także kupić w sieci sklepów Żabka, Biedronce i na poczcie.

 

Ruszyły nabory wniosków - czasu jest niewiele
Od 16 kwietnia Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu ogłosił nabór wniosków o udzielenie dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne dla mikroprzedsiębiorcy, małego i średniego przedsiębiorcy. O dofinansowanie mogą ubiegać się także przedsiębiorcy, którzy nie zatrudniają pracowników oraz organizacje pozarządowe.

 

Miliony na drogi
15 kwietnia Prezes Rady Ministrów zatwierdził, które z dróg gminnych i powiatowych objęte zostaną dofinansowaniem ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w 2020 r. Na liście tej znajduje się 5 odcinków dróg gminnych z powiatu mieleckiego. Na liście rezerwowej takich dróg z naszego powiatu jest 8.

 

Maseczki od gmin
Gminy powiatu mieleckiego stanęły na wysokości zadania i zaopatrzyły swoich mieszkańców w maseczki. Gminy kupowały lub szyły na własną rękę - a wszystko po to, by zdążyć przed 16 kwietnia, kiedy w życie wszedł obowiązek zasłaniania ust i nosa.

 

Gospodarka wciąż przegrywa z polityką
W miniony piątek ustawa o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, tzw. tarcza antykryzysowa 2.0, weszła w życie. Przewiduje ona między innymi rozszerzenie podmiotów, które będą mogły skorzystać ze zwolnienia na 3 miesiące z opłacania składek na ZUS o małe firmy zatrudniające 10-49 osób, choć tylko w 50 procentach. Poza tym, jak poprzednio, wprowadzono zapisy regulujące wybory prezydenckie. Tym razem jest to artykuł, który pozbawia kluczowe uprawnienia Państwową Komisję Wyborczą, a kwestię organizacji wyborów przekazuje w praktyce w całości wicepremierowi Jackowi Sasinowi.

 

Rząd czeka na szczyt pandemii
Nowy tydzień zaczynamy z informacją o ponad 9000 przypadków zakażenia koronawirusem. Rząd czeka na szczyt pandemii w Polsce. Mówi się, że taki moment przed nami pod koniec kwietnia. Tymczasem poniedziałek, 20 kwietnia, to moment powolnego "wracania do normalności". Jak wszyscy podkreślają, musimy się nauczyć żyć w tej nowej rzeczywistości.

 

Piłka ręczna
Chcieli podkupić najlepszego gracza
Kilka meczów w barwach SPR Stali Mielec wystarczyło, by zaczęły interesować się nim dużo bogatsze kluby. Miljan Ivanović, jeszcze w trakcie przedwcześnie zakończonego sezonu, miał mieć cichą ofertę z Azotów Puławy. Na szczęście zdecydował się pozostać w Mielcu.

 

Piłka nożna
Rozpoczęli negocjacje z zawodnikami
W ostatni piątek rozpoczęły się negocjacje władz PGE Stali Mielec z zawodnikami. Rozmowy dotyczą oczywiście obniżek pensji, bo pandemia koronawirusa zaczyna pustoszyć kasę mieleckiego klubu.

SzB

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe