ROZMOWY Z KORSO. Sytuacja w Bochni opanowana! Pomagają siostry i ksiądz Piotr z Mielca [AUDIO]

  • 16.04.2020, 15:09 (aktualizacja 16.04.2020, 15:53)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

ROZMOWY Z KORSO. Sytuacja w Bochni opanowana! Pomagają siostry i ksiądz Piotr z Mielca [AUDIO] fot. Fundacja Sióstr Św. Dominika, powiat bocheński ks. Piotr, pracuje w DPS jako wolontariusz. Opiekuje się pensjonariuszami. Opiekuje się też duchowo siostrami.
Sytuacja w Domu Pomocy Społecznej się stabilizuje. Pracujące tam siostry, ksiądz Piotr z Mielca i wolontariusze otrzymali duże wsparcie od wielu osób i instytucji. Udało się zakupić niezbędny sprzęt ochrony osobistej. Wolontariusze mają wsparcie od ratoników medycznych i lekarzy. Udałło się nam porozmawiać z księdzem Piotrem, który cały czas jest na miejscu i pracuje z siostrami wspierając pensjonariuszy.

Przypomnijmy. DPS w Bochni to placówka, w której w osobnych budynkach przebywają osoby w podeszłym wieku oraz osoby przewlekle chore psychicznie, łącznie 152 pacjentów. Kiedy 3 kwietnia wykryto pierwsze dwa przypadki zakażenia, Sanepid od razu objął kwarantanną cały jeden budynek i rozpoczął testy. Dziś kwarantanna obowiązuje w obydwu budynkach. Według ostaniach informacji, wirusa wykryto u 41 osób, 26 pensjonariuszy i 15 pracowników DPS-u. Jak informuje krakowski Sanepid, z 30 osób zakażonych koronawirusem, 20 przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, dziewięć osób jest diagnozowanych przez lekarzy i psychiatrę w DPS, jedna osoba przebywa w izoalcji domowej.

W ośrodku cały czas przebywa ponad 100 zdrowych pensjonariuszy. Osiemdziesięcioro z nich to osoby starsze, a około 30 to podopieczni z niepełnosprawnością umysłową. Z powodu obowiązującej kwarantanny w DPS nie ma jednak personelu. Na prośbę starosty bocheńskiego Adama Korty do Bochni pojechało 10 dominikanek ze zgromadzenia św. Dominika. Dzień później do wolontariatu zgłosił się ks. Piotr Dydo-Rożniecki z Mielca. 

Udało się nam porozmawiać z ks. Piotrem

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dzięki wsparciu wielu osób Fundacja Sióstr Św. Dominika zakupiła: kombinezony ochronne, maseczki ochronne (najwyższej klasy, z odpowiednimi filtrami), termometry bezdotykowe, pulsoksymetry, 600 litrów płynu do dezynfekcji.Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone także na zakup środków ochrony osobistej także dla innych DPS prowadzonych przez dominikanki w Polsce.

 

SzB

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe