Tygodnik Regionalny KORSO nr 15/2020

  • 13.04.2020, 19:23 (aktualizacja 20.04.2020, 20:10)
  • Red.

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 15/2020 jedynka KORSO
Pandemia koronawirusa niszczy światową i krajową gospodarkę. Jeden z większych zakładów pracy, funkcjonujący w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Mielcu, zamierza w najbliższym czasie zwolnić 350 pracowników. Jakie są prognozy i szanse dla mieleckiego rynku pracy?

Mielczanka najlepsza w "Jeden z dziesięciu"
Wielki sukces mielczanki! Pani Małgorzata Kamińska, emerytowana nauczycielka, wygrała 16 odcinek 118 edycji "Jeden z dziesięciu", popularnego teleturnieju TVP. W finale zdobyła 61 punktów.

 

Szpital walczy
W obliczu pandemii koronawirusa mielecka służba zdrowia stanęła przed nie lada wyzwaniem. Ogrom pracy personelu medycznego i braki sprzętowe zmobilizowały lokalne społeczeństwa do zaangażowania się w pomoc. O kilku ważnych sprawach dotyczących mieleckiego szpitala rozmawiamy z dyrektorem placówki – Józefem Więcławem.

 

Na pierwszej linii frontu
Co chwila słyszymy w naszym mieście sygnał karetki, która wyjeżdża ratować ludzkie zdrowie i życie. To pracownicy pogotowia najczęściej mają pierwszy kontakt z potencjalnymi chorymi na koronawirusa. Jak w tych trudnych czasach funkcjonuje mieleckie pogotowie ratunkowe? O tym rozmawiamy z Grzegorzem Gałuszką, dyrektorem Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

 

Bezpiecznie po ziemniaki
Od 4 kwietnia targowisko miejskie przy ul. Wolności w Mielcu ponownie zostało otwarte. - Czy na targowisku przy Wolności można bezpiecznie kupować warzywa i owoce? - pyta nasz Czytelnik. - Ludzie starają się zachowywać te nakazane odległości, ale skąd mam wiedzieć, czy osoba, która sprzedaje mi towar, jest zdrowa?

 

Dbanie o wiarę w domach
Tegoroczna Wielkanoc miała zupełnie inny przebieg. Nabożeństwa Triduum Paschalnego zostały odprawione bez udziału wiernych. Katolicy pozostali w domach. Jak w takich warunkach odkryć tajemnicę Zmartwychwstania? O tym opowiada kapłan diecezji tarnowskiej ks. Tomasz Kaczor.

 

Miasto funkcjonuje nadal
Za nami już czwarty tydzień epidemii i akcji #Zostanwdomu. Tymczasem mielecki samorząd lokalny musi normalnie funkcjonować. Prezydent Jacek Wiśniewski opowiada nam, jak obecnie działa magistrat i co dzieje się w Mielcu. Czy miejskie inwestycje są zagrożone? Czy czeka nas dezynfekcja ulic? Co miasto oferuje dla przedsiębiorców? Z prezydentem Jackiem Wiśniewskim rozmawia Szymon Burek.

 

Pierwsze ozdrowienia
Pandemia koronawirusa zawładnęła całym światem. Wirus przybiera na sile. Cierpią szczególnie Stany Zjednoczone, Włochy, Hiszpania czy Francja. W Polsce już ponad 6000 przypadków zakażeń. Ponad 200 ofiar śmiertelnych. Dalsze decyzje w sprawie epidemii rząd poda po świętach.

 

Piłka nożna
Panie Grzegorzu, wszystkiego najlepszego!
8 kwietnia Grzegorz Lato - najlepszy piłkarz w historii Stali Mielec i jeden z najwybitniejszych w całej polskiej piłce - obchodził swoje 70. urodziny.

Red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe