W mieleckim szpitalu powstaje drugi oddział zakaźny

  • 10.04.2020, 19:35 (aktualizacja 10.04.2020, 19:41)

Podziel się:

Oceń:

W mieleckim szpitalu powstaje drugi oddział zakaźny Fot. AŁ Mielecki szpital przygotowuje drugi oddział zakaźny.
W Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu powstaje drugi oddział zakaźny. Trwa kompletowanie personelu medycznego

- Utworzyliśmy drugi oddział zakaźny na bazie istniejących budynków szpitala. Poprzenosiliśmy wszystko w ten sposób, żeby nam się drogi nie krzyżowały i kompletujemy personel do oddziału zakaźnego numer 2 - powiedział Józef Więcław, dyrektor mieleckiego szpitala.

W tym oddziale będą leczeni pacjenci, u których jest domniemanie, że nie są zarażeni koronawirusem, czyli osoby już po pierwszych negatywnych testach, które przebywały w kwarantannie.

Jednoimienny szpital w Łańcucie powoli się zapełnia i najprawdopodobniej będą musiały zostać utworzone na terenie Podkarpacia jeszcze dwa takie szpitale, dedykowane leczeniu pacjentów z COVID-19.

- Mamy ten komfort, że możemy jeden budynek wydzielić na drugi oddział zakaźny, bo logistycznie jesteśmy w stanie poprzenosić pozostałe oddziały - dodał Józef Więcław.


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Nie wierzę
Nie wierzę 11.04.2020, 07:03
Takie szpitale, powinny być tworzone na z.a.d.u.p.i.a.c.h, a nie w największych ośrodkach przemysłowych refionu! Skoro 1/3 przypadków zakażeń, to zasługa służby zdrowia, to taki oddział w Mielcu, daje dość duże szanse na zakażenia w mieście.

Pozostałe