Mielec: szpital i pogotowie otrzymało duże wsparcie od Lockheed Martin i PZL Mielec

  • 09.04.2020, 14:43 (aktualizacja 09.04.2020, 15:29)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Mielec: szpital i pogotowie otrzymało duże wsparcie od Lockheed Martin i PZL Mielec Medycy i ratownicy medycznie są ogromnie wdzięczni za pomoc udzieloną przez PZL Mielec!
Dotacja finansowa w wysokości aż 100 tys. dolarów, a także przyłbice ochronne wydrukowane metodą druku 3D - to wsparcie od inżynierów PZL Mielec, a także od koncernu Lockheed Martin - właściciela mieleckiej fabryki lotniczej. Pieniądze już zostały przekazane obu instytucjom.

POGOTOWIE RATUNKOWE

Wsparcie finansowe, pomogło sfinansować zakup urządzenia do dezynfekcji karetek. Firma przekazała także wykonane przez inżynierów PZL przyłbice ochronne, drukowane w technice 3D. Wspaniałym gestem wykazała się także korporacja Lockheed Martin, do której należą PZL Mielec, przeznaczając 50 tys. dolarów dla Pogotowia na zakup respiratora, defibrylatora oraz środków ochrony osobistej.

SZPITAL SPECJALISTYCZNY

Zakłady przekazały dla szpitala prawie 1400 maseczek, przyłbice ochronne oraz 100 l płynu do dezynfekcji. Inżynierowie z tej firmy drukują w technice 3D przyłbice ochronne, które także znajdą zastosowanie na szpitalnych oddziałach. Zaproponowali specjalne osłony z pleksi, które wykorzystane będą podczas zabiegów. Pomocną dłoń wyciągnęła do szpitala także korporacja Lockheed Martin, do której należą PZL Mielec. Firma przekazała Szpitalowi 50 tys. dolarów na zakup samochodu transportu sanitarnego, środków ochrony osobistej oraz pralko-suszarki.

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe