Rozmowy z KORSO: Jak przeżyć święta? Podpowiada misjonarz ks. Tomasz Kaczor z Boliwii

  • 08.04.2020, 18:51 (aktualizacja 08.04.2020, 19:23)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Rozmowy z KORSO: Jak przeżyć święta? Podpowiada misjonarz ks. Tomasz Kaczor z Boliwii ksiądz Tomasz pracuje w Boliwii. Przechodzi właśnie obowiązkową kwarantannę, bo u lokalnego biskupa wykryto koronawirusa.
Rozpoczynają się najważniejsze święta dla katolików. Tegoroczna Wielkanoc będzie miała zupełnie inny przebieg. Nabożeństwa triduum paschalnego zostaną odprawione bez udziału wiernych. Katolicy pozostaną w domach. Ministerstwo Zdrowia apeluje, żeby te święta nie były "rodzinne". Zresztą Rząd zakazał przemieszczania się poza wyjściem po najpotrzebniejsze rzeczy do egzystencji. Jak w takich warunkach odkryć tajemnice Zmartwychwstania? O tym opowiada kapłan diecezji tarnowskiej ks. Tomasz Kaczor.

Ksiądz Tomasz Kaczor od roku pracuje na misjach w Boliwii w Ameryce Południowej. Pochodzi z miejscowości Wielogłowy w regionie nowosądeckim. Na misje został posłany w maju 2019 roku. 

ZOBACZ WYWIAD

 

Czytaj więcej:

Biskup Tarnowski do wiernych przed świętami: "Wzywam wiernych świeckich do pozostania w domach!"

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe