Mieleckie cmentarze będą zamknięte od 8 kwietnia! To decyzja prezydenta i proboszczów mieleckich parafii

  • 07.04.2020, 14:42 (aktualizacja 07.04.2020, 14:49)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Mieleckie cmentarze będą zamknięte od 8 kwietnia! To decyzja prezydenta i proboszczów mieleckich parafii Od środy 8 kwietnia nie będą możliwe odwiedziny mieleckich cmentarzy.
W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Mielca, wspólną decyzją Prezydenta Miasta Mielca oraz proboszczów mieleckich parafii, od 8 kwietnia 2020 roku (środa) do odwołania zamknięte zostają Cmentarz Komunalny oraz Cmentarz Parafialny.

 Warto podkreślić, że zakaz wstępu nie dotyczy uczestników obrzędów związanych z pochówkiem zmarłych, możliwe jest także dokonanie niezbędnych czynności poprzedzających pochówek. Dozwolony jest odbiór odpadów komunalnych z terenu cmentarza, a także wykonywanie czynności zawodowych, zadań służbowych lub pozarolniczej działalności gospodarczej prowadzonych na terenie cmentarza.

Decyzja ta spowodowana jest obowiązującym na terenie kraju stanem epidemii oraz ciągłym wzrostem zachorowalności na COVID-19 w Polsce.

Przypominamy, że zaostrzeniu uległ zakaz wychodzenia z domów. Obecnie wyjście na zewnątrz dozwolone jest wyłącznie w sprawach niezbędnych dla życia codziennego, jest to na przykład wizyta u lekarza, dojazd do pracy bądź zaopatrzenie się w środki spożywcze lub farmaceutyczne - informuje Magistrat.

SzB

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Obywatel
Obywatel 07.04.2020, 15:17
Cmentarz zamkniety ale targowisko miejskie otwarte ponownie ! Gdzie sens gdzie logika ?
Lotniskowy
Lotniskowy 07.04.2020, 15:12
To sa juz jaja !
Glupi narod.....a rzadzacy jeszcze glupsi...

Pozostałe