W mieleckim szpitalu jest plan awaryjny na wypadek wypełnienia się oddziału zakaźnego

  • 05.04.2020, 12:31 (aktualizacja 05.04.2020, 15:01)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

W mieleckim szpitalu jest plan awaryjny na wypadek wypełnienia się oddziału zakaźnego Na wszelkie wypadek przygotowano kolejne oddziały, które zostaną zamienione na oddziały zakaźne w przypadku wyższej potrzeby.
Mamy przygotowany awaryjny oddział – mówi dyrektor szpitala specjalistycznego w Mielcu Józef Więcław pytany o dodatkowe miejsca dla osób zarażonych korona wirusem. Oddział ten pełnić będzie rolę oddziału zakaźnego, dodaje.

Na chwilę obecną na oddziale zakaźnym mieleckiego szpitala nie brakuje miejsc do pacjentów z podejrzeniem koronawirusa, ale jeśli będzie taka potrzeba to przygotowano odpowiednie proacedury na wypadek powiększenia się pandemii. Odziały: paliacyjny i dermatologiczny zostaną zamienione na oddział zakaźny. Miejsca te mają odpowiednie oddzielne wejście co jest wymagane, przy organizacji leczenia do osób z chorobą zakaźną. 

 

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 3303 testy.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 144 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COS-2, 9 osób wyzdrowiało. Odnotowano 4 zgony.

 

 

SzB

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Korona od 60tych lat
Korona od 60tych lat 05.04.2020, 16:17
Oddział zewnętrzny- w namiocie

Pozostałe