Z PODKARPACIA: Mimo zakazów wciąż się odwiedzamy

  • 04.04.2020, 13:20
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Z PODKARPACIA: Mimo zakazów wciąż się odwiedzamy Fot. KPP Nisko Sąsiedzi skarżyli się na zakłócanie ciszy nocnej.
Nad przestrzeganiem nowych ograniczeń przez cały czas czuwają policjanci. Jednak dwoje mieszkańców powiatu niżańskiego zostało ukaranych mandatami, bo interwencję zgłosili sąsiedzi, którym zachowanie mieszkańca bloku i odwiedzających go znajomych zakłóciło ciszę nocną.

Nad przestrzeganiem nowych ograniczeń przez cały czas czuwają policjanci. Na ulicach miast pojawiło się więcej patroli, w tym patroli pieszych. Mundurowi sprawdzają, czy w miejscach objętych zakazem, nikt nie przebywa oraz czy przemieszczanie się jest rzeczywiście związane z ważnymi potrzebami życiowymi, takimi, jak na przykład: podróż do i z pracy. Funkcjonariusze stanowczo egzekwują przestrzeganie nowych przepisów prawa. 

W środę w nocy, niżańscy policjanci dwukrotnie interweniowali w jednym z mieszkań, w bloku przy ul. Tysiąclecia w Nisku. Właściciel i dwoje jego znajomych, kobieta i mężczyzna, nie zwracali uwagi na późną porę i budzili sąsiadów. Z mieszkania dobiegały krzyki, zakłócające im spoczynek nocny. Znajomi właściciela mieszkania, 37-letni mężczyzna i 36-letnia kobieta odwiedzili kolegę w celach towarzyskich, pomimo zakazu związanego z epidemią. Za bagatelizowanie poleceń i wytycznych instytucji państwowych policjanci ukarali łamiących zakaz mandatami.

Wszyscy ci, którzy nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi swoich zachowań.

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe