Międzynarodowy sukces klarnecisty z Mielca!

  • 04.04.2020, 13:01
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Międzynarodowy sukces klarnecisty z Mielca! Szymon Drzymała, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Mielcu triumfuje w internetowym Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Belgradzie.
Szymon Drzymała, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Mielcu triumfuje w internetowym Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Belgradzie.

Artystyczna rywalizacja w sieci za sprawą nieograniczonego, globalnego zasięgu cieszy się rosnącą popularnością i prestiżem stanowiąc coraz istotniejszą alternatywę dla tradycyjnych spotkań bezpośrednich.

Organizowane w serbskiej stolicy od roku 2010 wydarzenie, cyklicznie gromadzi na starcie licznych młodych muzyków ,zwłaszcza z Europy, a warunkiem uczestnictwa jest przesłanie interpretacji video wybranego  utworu w postacie jednolitego materiału (w bez tak zwanych „cięć”). „Sonata na klarnet   i fortepian” Francisa Poulanca w wykonaniu  Szymona i pianistki Anny Guja (pedagoga Szkoły) zyskało uznanie międzynarodowego jury, które przyznało mielczaninowi I miejsce.

Ten zaszczytny laur jest znakomitym zwieńczeniem procesu kształcenia utalentowanego artysty, zaczynającego na… fortepianie (w klasie Joanny Stachowicz w szkole I stopnia), i kontynuującego naukę, już na klarnecie, w szkole średniej pod kierunkiem Piotra Wyzgi. Sukces ten to największe osiągnięcie lokalnej edukacji na tym instrumencie. 

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe