Odwołane imprezy w Gminie Tuszów Narodowy, fundusze przeznaczone na pomoc mieszkańcom!

  • 01.04.2020, 16:24 (aktualizacja 01.04.2020, 17:29)
  • K. Radoń

Podziel się:

Oceń:

Odwołane imprezy w Gminie Tuszów Narodowy, fundusze przeznaczone na pomoc mieszkańcom! Fot. K. Radoń Władze gminy postanowiły odwołać wszystkie imprezy gminne i sołeckie.
Gmina Tuszów Narodowy odwołała do końca roku organizację wszystkich imprez sportowych i kulturalnych na swoim terenie! To oznacza, że w 2020 roku nie odbędzie się tam żadna z planowanych imprez.

Epidemia koronawirusa wymaga szczególnych działań. Również władze samorządowe są zmuszone do zmiany swoich planów. W trosce o zdrowie mieszkańców starają się dopasować do wymogów aktualnej sytuacji. 

Wiemy już, że władze gminy Tuszów Narodowy postanowiły odwołać wszystkie imprezy gminne i sołeckie, które miały się odbyć do końca tego roku. W związku z tym nie odbędą się między innymi gminne dożynki, które od lat gromadzą dużą liczbę mieszkańców.

 

 Dzisiaj korzystając ze specjalnych uprawnień nadanych przez specustawę przekazałem ze środków budżetu gminy kwotę 52 tys. złotych dla Szpitala Specjalistycznego w Mielcu na zakup respiratora, który będzie służył do ratowania życia w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa - informuje wójt Andrzej Głaz.

Ponadto, zdecydowałem o odwołaniu wszystkich imprez planowanych w 2020 roku, tj. gminnych dożynek, festynów oraz imprez sportowych. Zaoszczędzone w ten sposób środki w budżecie będą wykorzystane na pomoc mieszkańcom gminy dotkniętym skutkami trwającej epidemii - dodaje wójt.

 

Gmina Tuszów jest pierwszą gminą w powiecie mieleckim, która podjęła działania tak dalece idące i sięgające aż końca tego roku.

 

K. Radoń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe