Most zgodnie z planem - już niedługo będzie przejezdny!

  • 01.04.2020, 14:28
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Most zgodnie z planem - już niedługo będzie przejezdny! Przeprawa mostowa już w kwietniu zostanie oddana do użytku.
Nowy most powstał w rejonie pomiędzy Złotnikami a Rzędzianowicami. To inwestycja Samorządu Woj. Podkarpackiego, która ma wpłynąć na polepszenie komunikacji mieszkańców regionu ze strefą ekonomiczną oraz w stronę Tarnowa.

Prace przy budowie drugiego mostu na Wisłoce w Mielcu, mimo epidemii koronawirusa, przebiegają bez problemów. Trwają ostatnie prace wykończeniowe. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to po połowie kwietnia mieszkańcy powiatu przejadą nową przeprawą – informuje Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

- Most jest jednym z elementów obwodnicy północnej Mielca, który ma zdecydowanie poprawić komunikację w mieście. Kolejnym etapem będzie droga z Rzędzianowic do Piątkowca. Projekt inwestycji jest już gotowy – wyjaśnia Piotr Miąso.

Ostatnią częścią północnej obwodnicy ma być wiadukt kolejowy nad ul. Sienkiewicza. Według planu ma być gotowy na przełomie 2022/2023 roku.

Most z  2,5-kilometrowym odcinkiem drogi od Rzędzianowic do Mielca kosztować będzie 44 mln zł, z czego 36,5 mln złotych pochodzi z RPO Województwa Podkarpackiego.

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe