Czy mieleckie targowiska będą znów otwarte? Czekamy na decyzję sanepidu

  • 01.04.2020, 13:25 (aktualizacja 01.04.2020, 14:09)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Czy mieleckie targowiska będą znów otwarte? Czekamy na decyzję sanepidu Fot. MW Czy na mieleckich targowiskach wkrótce będzie można kupić produkty żywnościowe?
Prezydent Mielca, Jacek Wiśniewski wystąpił do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z zapytaniem dotyczącym możliwości handlu owocami oraz warzywami na targowiskach miejskich w Mielcu. W związku z sytuacją związaną z koronawirusem, targowiska przy ul. Wolności, Sportowej i Sandomierskiej od 16 marca są nieczynne.

- Sytuacja rolników jest obecnie bardzo ciężka. Ze względu na zamknięcie targowisk stracili oni szansę na sprzedaż swoich produktów, które z każdym kolejnym dniem epidemii marnieją. Liczę, że odpowiedź z sanepidu dotrze do nas jak najszybciej, tak by móc wdrożyć odpowiednie działania – mówi Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.


Na przykładzie innych miast, sytuacja z funkcjonowaniem targowisk jest bardzo różna. Część samorządów zamyka targowiska, inne pozostają otwarte, ale dozwolona sprzedaż dotyczy wyłącznie owoców i warzyw oraz środków spożywczych, tak mogłoby być również w Mielcu. To jaka będzie najbliższa przyszłość mieleckich targowisk uzależniona jest od decyzji sanepidu, który zajmie się analizą aspektów bezpieczeństwa użytkowników targowisk, jak i sprzedawców.

 

MW

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
konsument
konsument 01.04.2020, 15:34
Jakby sprzedawali tanio tak jak w sklepach to już dawno by towaru nie mieli,zmowa cenowa nie zawsze opłaca.

Pozostałe