Fałszywe SMS- o tarczy antykryzysowej

  • 31.03.2020, 17:37
  • JT

Podziel się:

Oceń:

Fałszywe SMS- o tarczy antykryzysowej Fot.Archiwum Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi SMS-ami o rzekomym, przeterminowanym zadłużeniu w urzędzie skarbowym
Pojawiły się sygnały o SMS-ach informujących o przeterminowanym zadłużeniu w urzędzie skarbowym w związku z wprowadzeniem tarczy antykryzysowej od 1 kwietnia 2020r. Jak informuje Ministerstwo Finansów są to fałszywe wiadomości, które mogą służyć wyłudzenia pieniędzy.

W treści takich SMS-ów znajduje się odnośnik, który prowadzi do strony o rzekomym zadłużeniu i ostrzeżenie o zmniejszenie wynagrodzenia o 60 proc. w przypadku braku reakcji na wezwanie. Ministerstwo Finansów informuje, że organy Krajowej Administracji Skarbowej nie wysyłają takich SMS-ów, a przesłane SMS-y należy traktować jako niebezpieczne i usuwać.

JT

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe