Tygodnik Regionalny KORSO nr 13/2020

  • 30.03.2020, 20:15
  • Red.

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 13/2020
Mamy bardzo poważne problemy, jeśli chodzi o medyczny sprzęt ochronny, zresztą jak cała Europa i świat – przyznał niedawno w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera. Sprzętu tego brakuje również mieleckim jednostkom służby zdrowia – szpitalowi i pogotowiu ratunkowemu. W pomoc w jego wyprodukowanie czy zakup zaangażowały się miejscowe zakłady pracy i wiele osób fizycznych, mieszkańcy Mielca, a także ościennych gmin.

Odchodzi maestro
Po długiej, ciężkiej chorobie w niedzielę, 29 marca, zmarł Krzysztof Penderecki - jeden z najwybitniejszych polskich muzyków, światowy autorytet w dziedzinie muzyki klasycznej.

 

Most zgodnie z planem
Nowy most powstał w rejonie pomiędzy Złotnikami a Rzędzianowicami. To inwestycja Samorządu Woj. Podkarpackiego, która ma wpłynąć na polepszenie komunikacji mieszkańców regionu ze strefą ekonomiczną oraz w stronę Tarnowa.

 

Zwolnienia grupowe w regionie
Epidemia koronawirusa zaczyna zbierać swoje żniwa także w świecie biznesu. Rząd pracuje nad rozwiązaniami, które mają uratować miejsca pracy, ale niektórzy przedsiębiorcy już teraz zgłaszają duże problemy. W Mielcu grupowych zwolnień na razie nie ma, ale już w sąsiedniej Dębicy - są.

 

Bój o dyrektorkę
Władze mieleckiego starostwa po raz drugi starają się odwołać ze stanowiska dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu, Elżbietę Wyparło. Sprawa budzi wiele emocji, padają trudne pytania i wzajemne oskarżenia.

 

Zostańcie w domach
Adam Kubat już od wielu lat mieszka i pracuje w miejscowości Parla pod Madrytem w Hiszpanii. Jak wskazują światowe statystyki teraz to właśnie Hiszpania jest w czołówce światowej pandemii koronawirusa.

 

 

Red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe