Połowa z nas w okresie pandemii pracuje

  • 29.03.2020, 13:16
  • JT

Podziel się:

Oceń:

Połowa  z nas w okresie pandemii pracuje Fot. Pixabay Jak razie mimo pandemii koronawirusa połowa z Polaków dalej pracuje
Jak na razie pandemia koronawirusa nie zmusiła Polaków do całkowitego pozostania w domach. Jak pokazują odpowiednie badania połowa z nas nadal pracuje i wykonuje swoje obowiązki w tym samym miejscu co do tej pory.

Odpowiednie badania przeprowadziła dwa dni temu firma badawcza GFK. Jak z nich wynika praca zdalna tzw. home office w okresie pandemii nie jest powszechnym zjawiskiem. 51 proc. respondentów deklarowało, że nadal normalnie chodzi do pracy, a tylko 17 proc., że pracuje zdalnie, z domu. Dalsze 5 proc. powiedziało, że jest na przymusowych urlopach wypoczynkowych, 4 proc. na zasiłkach opiekuńczych na czas opieki nad dzieckiem, 3 proc. na urlopach bezpłatnych.

Niestety dla części respondentów rozpoczął się już najgorszy, czarny scenariusz. 8 proc. stwierdziło, że w związku z pandemią stracili pracę, dalsze 2 proc. to osoby zatrudnione na umowach cywilno-prawnych, które też już nie pracują, kolejne 2 proc. to prowadzące własną działalność gospodarczą, którą musieli zawiesić.

JT

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe